“Cesur Malala” dediler

Adı, Malala YUSUFZAİ. Pakistan'da yaşıyor.

MALALA, Pakistan'da kızların eğitimini savunduğu için TALİBAN'ın başından yaraladığı 16 yaşında ki Pakistanlı bir kardeşimiz.

MALALA'nın yazdığı,”BEN MALALA” adlı kitabı da, Pakistan Özel Okullar Federasyonu'nun okullarına girmesi yasaklandı.

Yapılan bu saldırıdan yaralı olarak kurtulan MALALA tedavisi yapılmak üzere önce İngiltere' ye götürüldü. Gerekli tedavilerinin yapılması sonucunda sağlığına kavuşturuldu.

MALALA o gülerde BM'de defalarca konuşma yaptı, sayısız ödülleri kucakladı.

TIME dergisi, MALALA'YI ”2013 YILININ EN ETKİLİ 100 KİŞİSİ” arasına aldı. BM MALALA'nın doğum günü olan 12 temmuz'u , “MALALA YUSUFZAİ GÜNÜ” ilan etti.

MALALA, Nobel Barış Ödülü'nün en güçlü adayı olarak gösterildi. Ödülün reşit olmayan MALALA'ya verilmesinin etik sorunlar doğuracağı nedeniyle vazgeçildi.

Batının bilinen haber kanallarına konuk edildi, haber yapıldı.

BEYAZ SARAY'da OBAMA ve eşi Michelle OBAMA ile görüştürüldü. MALALA görüşme sırasında, ABD'nin iha saldırılarının terörizmi körüklediği ve yüzlerce masum PAKİSTAN ve AFGAN halkının ölümüne neden olduğunu belirtti.

ABD'nin ardından, LONDRA' da Buckingham Sarayı'nda İngiltere kraliçesi ELİZABETH ile bir araya geldi. MALALA Kraliçe'ye “ Burada olmak benim için büyük onur ve kitabımı vermek istiyorum” dedi.

Bir müslüman olarak, “CESUR MALALA”nın hayata dönüşü ve sağlığına kavuşmasından rahatsız olmayız, bilakis seviniriz. Onun BM ÇOCUK MECLİSİ'nde konuşması ve devlet yöneticileriyle görüşmüş olmasından memnuniyet duyarız, kıskanmayız.

BATININ, MALALA'nın saf, temiz duygu ve düşünceleri üzerinden, Taliban ve Pakistan'ı yıpratma politikası güttüğü, kullandığı açıkça görülmektedir. Kendi siyasi politikalarına hizmet eden karalama ve etkileme gayreti içerisine girdiler. Kendi çıkarlarına alet ettiler.

FİLİSTİN' de; haksız işgal, kuşatma ve katliama karşı binlerce Esma'lar Zehra'lar Muhammed'ler 60 yıl haykırdılar. Irak'da yapılan haksız işgal sırasın da ve sonrasında yaşananlara karşı onlarca küçük kız ve küçük ÖMER isyan mektupları yazdılar.

IRAK, FİLİSTİN, AFGANİSTAN, MISIR, SURİYE ve diğer islam ülkelerinde yüz binlerce MALALA' lar haksız yere öldürülürken neredeydiniz?

Neden bunların isyan ve haykırışları ve mektupları ile ilgili bir haber yapmadınız? Menşesi batı ve israil olan kurşunlarla yaralananlardan bir tanesini, Pakistanlı MALALA'yı tedavi ettirdiğiniz kendi hastanelerinizde aynı tedaviyi yaptırmadınız?

MISIR' da, Rabia Meydanı'nda şehit edilen ESMA'nın babasına yazdığı, babasının da ESMA'ya yazdığı mektuba batı ve batının basını kulağını tıkadı.

MALALA'ya gösterdikleri hassasiyeti, ıraklı, Filistinli, Mısırlı Malalara göstermediler.

MÜSLÜMANLAR terörün her türlüsüne karşıdır. İnancı ne olursa olsun haksız yere insan öldürülmesine hep karşı çıkmıştır.

BATI, yüzyıldır hep çifte standartlılık ve iki yüzlülük yaptı. Kendi kurduğu ve kendine hizmet eden her örgütü yücelttiler. O örgütle işi kalmayınca veya artık kendilerine hizmet etmeyince, o örgütün isminin yanına “...........terör örgütü” ifadesini eklediler.

Bu coğrafya da kurulan örgütlerin çoğunu bölge dışında olan ülkeler kurdurdu. Onların kurmadıkları da, coğrafya da yapmış oldukları haksızlıklara karşı, tepki ve onlarla mücadele yapabilmek için kurulmuştur.

Müslüman halkların, halkı müslüman olmayan ülkelerle ve halklarıyla hiç bir sorunu olmamıştır. Sorun oluşturanlar, halkı müslüman olmayan ülkelerin yöneticileridir.

HİÇBİR HAYVAN KENDİ TÜRÜNE İŞKENCE YAPMAZ, ACI VE IZDIRAP YAŞATMAZ-HIFZI VELDET VELİDEDEOĞLU

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum