Çanakkale Zaferinden,15 Temmuz Direnişine

Çanakkale de savaşan ecdadımızın Ne yiyecek ekmeği, ne giyecek çarığı, ne su içecek matarası vardı.

Ama onların bir tek şeyleri vardı iman dolu göğüsleri... Bu Milletin evlatları Çanakkale de gözlerini kırpmadan ölümün üstüne yürüdüler.

Bu ümmetin  evlatları  şunu  çok iyi  biliyorlardı ki, boğaz  geçilirse İstanbul düşer, İstanbul düşerse  İslam ümmetinin  başkentleri düşecek ,dolayısı ile  tüm  mazlumların    ümidi de düşecekti.

Bunu bilen ümmetin iki yüz elli bin evladı  ,küffarın  donanmaları Boğaz’dan geçmesin diye gözünü   kırpmadan  şahadete  yürüdü.

Çanakkale  Savaşındaki o  kahramanlıkların  bir  benzerini   bu  millet  on beş temmuzda gösterdi. 15 Temmuzda Ülkemizi, milletimizi yok etmeye, parçalamaya, sokakları kan gölüne döndürmeye, iç savaş çıkarmaya, milletimizi bir daha bir araya gelemeyecek hale getirmeye çalışanlara karşı Milletimiz Tankların üzerine çıktı, kurşunlara siper oldu, canlarını verdi, kanlarını akıttı.
İşte   Çanakkale  şuuru  budur..İşte bizi Millet  yapan ruh budur,Biz asla   bu ruhu   kaybetmemeliyiz… 

 Şunu iyi bilmeliyiz ki biz bu Şuuru kaybettiğimiz anda Osmanlıyı yıkan zihniyet bizi de yıkacak parçalara ayıracak demektir. 

Bu gün bize esas   ihtiyaç  olan Çanakkale de,  15 temmuzda olan o  birlik beraberlik ruhudur.. 

 Onun   içindir ki  Millet olarak  güçlü  olmak  , bir   olmak , beraber olmak  zorundayız..  Ne zaman birliğimiz bozulur zayıflık gösterirsek o zaman o bize şirin görünen emperyalist sömürgeci batılar  bir anda en azılı düşman   olduğunu  bugün dahi   görmekteyiz.

Anadolu’nun işgaline  karşı  Çanakkale'de  gösterilen   kahramanlık  örnekleri,  15  temmuzda yaşanan direnişi örnekleri  milletimizin  yenilmez  gücüdür.

 Çanakkale- İslam ümmetinin evlatlarının haçlı zihniyetine karşı biner biner, on biner on biner öldüğü dünyada eşi benzeri olmayan şanlı bir direnişin adıdır..

15 Temmuz direnişi ise  bunun  devamıdır.  Allah   Çanakkale de  ve 15 temmuzda  yaşanan   bu  ruhu   bize   unutturmasın.. 

Rabbim tüm şehitlerimize rahmet etsin. Ümmetin ve ülkemizin birliğini beraberliğini muhafaza etsin

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.