Çanakkale Destanı

Çanakkale  ve o Coğrafya, yalnız yüce Türk Milletinin değil  Dünyanın kalbinin attığı yerdir.  BİR HİLAL UĞRUNA  binlerce  Şehidimizin yattığı o topraklar  için toprağa düşmüş asker  oh ne güzel asker. Bütün Dünyanın  ders aldığı  bu güzel ülkenin  bütün Dünyadan akıp gelen  ziyaretçileri var.

       Gençlerimizi bilgilendirmek üzere  Çanakkale  savaşlarının en kritik gününde  o gece cereyan eden BEYAZ BULUTUN   esrarından zaman zaman bahsetmemi isteyenler var. MEMLEKET GAZETESİ  nin , aydın okuyucularından  gelen istekler dir binlar.

       Bahsediyoruz. Çanakkale savaşının kritik bir gecesinde  EVRENSEL  BOYUTLARDA Dünya gündemini uzun yıllar meşgul eden  bir BEYAZ  BULUT  hadisesi var. Bu bir gerçek. 

Bir çoklarınca bu   müthis  SEMAİ  olayın  sırları  çözülememiştir.

       Fakat hayır.  İNANÇLI VE HAK DİNİ   kabul etmiş ler için  çözümün sırları bellidir.

İntilalcı devletler  Dünyanın dört bir yanından toplayıp getirdikleri  askeri  Çanakkale boğazında  mevzilendirip  denizden karadan  yerden gökten  ateş yağdırarak  , ölüm kusarak  yüce TÜRK MİLLETİNİ  BİNLERCE YILLIK MEDENİYETİNİ  TARİHE GÖMMEYE GELDİLER.  Tarih  10 / Ağustos / 1915 … Çanakkale  Boğazı  bir cehennem.. İki tarafta da binlerle ceset,  kan kokusu ve  yanan vücutlar var. İstilacı Orduların baş komutanı , İNGİLİZ  SİR JAN HAMİLTON..  Korkunç bir yenilgiye  uğrayacağını anlamıştır.  Son bir çare olarak  Savaşı kazanmak için  bir saldırıya daha  umut bağlamıştır.

       Tarih  12  Ağustos 1915 .. Hamilton savaş taktiği gereği  TEKKE TEPE  ve KAVAK TEPE de  askeri mevzilemiştir.  Türk birliklerini sabaha karşı  toptan imha etmek üzere  hazırlığını tamamlamıştır.  Türk tarafı  da bu saldırı için  hazırlıklıdır. Fakat kat kat üstünlükteki  düşman ordularına karşı  ALLAHA SIĞINMIŞLARDIR.  Gece sabaha karşı Namazlar kılınır, helallaşılır,  dua edilir.

      HAMİLTON  komutasındaki  54 cü  Tümen ilerlemeye başlar, Tümenin içinde İngiliz Kıraliyet inin  meşhur NORFALK alayı da var.  Kayıtlara göre  otuzbeş bin asker.  Tam saldırı başlayacağı sırada  KUDRETİ İLAHİ,  DEVREDEDİR. Semavi büyük bir mucize   gerçekleşmeye başlar. Ufkun bir tarafında ay  parıldamakta, diğer tarafta güneş doğmak üzere,  ama UFKUN DİĞER BİR TARAFINDAN  SOMUN EKMEĞİ BÜYÜKLÜĞÜNDE  bir  NUR  doğmaya başlar.Bu nur süratle genişler,  büyür büyür kocaman bir bulut olur. Ve   ELLİ DÖRDÜNCÜ TÜMENİN   üstüne gelir,yavaş yavaş yere doğru iner,  ve saldırı halindeki düşman askerlerinin üzerine kapanır sonra da bir çarşaf gibi  toparlanarak  yerde canlı ne varsa  bir iz bırakmamak şartıyla  kocaman bir Tümeni  kucaklayarak  havaya kaldırır  ve meçhül bir semte doğru  götürür gider.

       Savaşın kaderi değişmiştir.Şaşkına dönen HAMİLTON  İngiliz  Savaş Bakanı  LORD KİTCEHENER ‘e  çektiği telgraf  aynen şöyledir. TÜRKLERDE BU İNANÇ GÜCÜ VARKEN,  BU SAVAŞ KAZANILAMAZ.  Her bakımdan üstün omduğumuz halde  bir anda beklenmedik  bir olay olmuştur.  Gökten asker üstüne inen bir bulut  mevzilerimizde ne varsa alıp götürüp gitmiştir. . Diyor idi telgrafında.

       Bu savaşta   buluta kapılıp  kaybolan asker sayısı  kayıtlara göre  bir bakıma otuzbeş bin bir bakıma göre de yetmiş bin dir…  Aradan geçen yüz yıl içinde  bu güne kadar  kıraliyetçe  hiçbir açıklama yapılamamıştır.

       İŞTE  ÇANAKKALE  SAVAŞI  DESTANI  VE ÖTESİ…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.