Bugünün gerçekleri!

Bir hafta ülke dışına çıktım. Televizyon seyretmedim, Radyo dinlemedim, Gazete okumadım, İnternete hiç girmedim, kafamı dinledim. Azda olsa farklı bir zaman geçirdim.

Ülkeme geldim birde baktım ki bu zaman içinde neler olmuş neler.

İlk anda peş peşe gelen olayların birbiriyle bağlantısını çözemedim sonra, biraz derin düşününce olayların bağlantısı bir bir ortaya çıktı

Son olaylardan sonra görünen o ki, Türkiye ve dünya büyük değişimin eşiğinde.
Yakın gelecekte bölgede çok şey olacak farklı düşünceler tartışılacak,

Bu nedenle bölgede ve ülkemizde kuşatma daraltıldı, baskı arttı. Her iki tarafta altın vuruşu vurup maçın sonucunu değiştirecek hamleler yapıyor.

Konya”mızda bundan etkilenmiş MKYK Merkez karar yönetim kuruluna gönderdiği elemanlar ve Konya”nın İktidar partisinde söz kesen Agabeyi değişmiş.

İçerideki ilk gördüğüm bakın neler olmuş;

Ahmet Davutoğlu genel başkanlık ve başbakanlık görevini bırakıp gitmiş. Yerine Binali Bey gelmiş.

MHP de karışıklık büyük boyutlara ulaşmış, MHP iyice karışmış. Tarih öğretmeni Meral Akşener ve diğer muhalifler yollara düşmüş. Bahçeli "DEVLETİ" korumak için direnmek gerekir düşüncesiyle direnmeye devam etmiş.

Bu arada CHP de birileri boş durmamış  CHP'de tekrar kazan kaldırmış. Doğu ve  KÜRT MESELESİ'nde farklı düşünenler, etkilerini artırmış.

Almanya ile Muharrem İnce aynı çizgiye gelmiş. Merkel hanım he ay hiç atlamadan son 5 ayda 5. kez Türkiye'ye gelmiş. Sanki Türkiye’nin nüfusuna geçecek…

Amerikalı General önce KOBANİ'ye gitmiş. Kobani”den sonra Ankara'ya gelmiş... Sonrada bölgede ve Türkiye”de arka arkasına bombalar patlamış

Bir de HDP'lilerin çoğunlukta olduğu DOKUNULMAZLIKLARIN kaldırılması var!
Sonrada Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde, içerisine konulan cesetlerin altına konulan patlayıcılarla filikada patlama olmuş. Askerlerimiz büyük bir facianın eşiğinden dönmüş.

Yazımızın başında hep ilginç olayların olduğundan bahsetmiştik ya bir ilginç olayda Tartus ve Lazkiye hedef alınmış 100 sivil ölmüş. Hiç vurulmayan, ŞAM'ı ayakta tutan nefes borusunun vurulmasını da iye değerlendirmek gerekir tabi.

Bu gelişmelerden sonra bizde şöyle bir değerlendirme yapabiliriz

Biz Türkiye olarak bu büyük savaşın tam ortasındayız. Yeni düzende TÜRKİYE'yi kimin yöneteceği de bir başka savaş alanı dır, bunu da anlamamız gerekir.


Peki içeride-dışarıda bunlar olurken nereye sürükleniyoruz onu da şimdiden iyi görmemiz ve ona göre tedbirimizi alabildiğimiz kadar almalıyız

Geçenlerde okuduğum bir makalede CIA'da etkili bir ismin söylediklerini ve bizimde defalarca yazdığımız, bundan sonra İslam dünyasındaki olacakları burada okuyucularımla paylaşmak istiyorum.

”Sykes Picot tarihin en önemli harita değişimidir. Önümüzdeki günlerde sınırlar yeniden çizilecek. Bunun için ortam oluştu. Bütün şartlar yerine getirildi. 4 ülkeden en az 15 ülke ortaya çıkarılacak.

Tarihin en büyük parçalanması Suudi Arabistan'da yaşanacak. Hürmüz Körfezi bölgesinde 'Doğu Arabistan', Hicaz'da 'Batı Arabistan' adında iki devlet olacak.
Tabi buradaki değişiklik  bu kadar da değil.

Riyad merkezli 'Vehhabi Arabistan' da unutulmayacak.

Yemen sınırında 'Güney Arabistan', ülkenin bugünkü sınırlarının içinde yer alan kuzey bölgesinde ise 'Kuzey Arabistan' hayata geçirilecek...
Suriye ve Irak'ta ise Sünni'stan, Şii'stan, Alevi'stan, Kürdi'stan haritalardaki yerini alacak.

Birde Akdeniz sahili boyunca Lazkiye merkezli bir Arap Alevi devleti hazırlanıyor.

Kuzey Irak'taki Kürdistan Özerk Bölgesi ile Suriye'nin kuzeyindeki Kürt bölgeleri birleşecek.

Ancak bu birleşme olmazsa, iki Kürt devleti olacak. Birleşmeleri ilk tercih! Irak'ta Basra merkezli yeni bir Şii devleti için koşullar oluştu.

Suriye ve Irak'ın Bağdat ve Şam'ı da içeren sünni vilayetlerinde yeni bir Sünni Arap devleti için yapılan planların son aşamaya geldiği SIR değil...
Tabii değişim gelirken savaş kaçınılmaz. MEZHEP kavgası için birileri fena halde hazırlanıyor.

Musul ve Kerkük'te Kürt-Arap, Bağdat ve çevresinde büyük bir mezhep savaşı için gereken adımlar atılıyor. Yemen'i de unutmayalım... Kuzey ve Güney Yemen zaten hazır! Libya'da en az üç devlet 2018'de hayata geçmiş olacak.
"Bingazi ve Trablusgarp" diye ikisi hazır. Libya'da kurulan devlet sayısı 5'i de aşabilir...

CIA bunları söylüyor! Bizler yaptığımız araştırmaların buna benzer sonuçlarını yazıyoruz bunlar Doğru mu yanlış mı?  2018 e az kaldı mutlaka göreceğiz.

 

Çarşambanın Sözü; İki çeşit insan vardır. Zaman geçtikçe hatalarıyla yüzleşen, Zaman geçtikçe yüzsüzleşen. Mehmet Akif Ersoy

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum