Bu ülkenin ortak düşmanları...

Bu ülkenin ortak düşmanları hain FETÖ-PYD-PKK  hayır diyorsa.

1923’te rejim bakımından tercihini yapan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sistem değişikliği sağlayacak olan anayasa maddelerinin bir kısmını, MHP ve Ak Parti milletvekillerin desteği ile Türkiye Büyük Millet Meclisinden referanduma gidecek bir çoğunlukla geçirmiş bulunmaktadır.

Şimdi TBMM’nin görevi bu konuda bitmiş ve referandum için tercih sandığını milletin önüne koymak üzere seçim atmosferine girmiştir.

Referandum yolunun gözükmesi ile birlikte, sosyal medyada da hemen, EVET ve Hayır’cıların propaganda arenasına dönüşüverdi

EVET tercihini kullanacak olanlar, kendilerinden gayet de emin ve sakin bir vaziyette olaya yaklaşırlarken, HAYIR tercihini yapacak olanlar ise bir panikleme durumuna girdiler.

HAYIR’cılar, canhıraş bir şekilde sandıktan EVET çıkmaması için tüm olasılıkları değerlendirmekte ve EVET’çiler için işi “ihanet” suçlamalarına kadar götürebilmektedirler.  EVET’çilere ihanet suçlaması yapılmasını kabul etmek asla mümkün olmayacak bir husustur.

Diğer taraftan, iki taraftanda bazı kesimler, neye EVET neye HAYIR denileceği hususunda sosyal medyanın da yönlendirmesi ile tartışma konularını daha da çeşitlendirerek algı operasyonuna girişmektedirler. Bunu bir kesimin, sanki kendileri her şeyi biliyorlar da, karşı tarafın hiç bir şey bilmeden karar veriyor oldukları iddiasını yayarak, avantaj sağlama isteğinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bu yöntemden bir sonuç alamayacaklarını kendileri de biliyorlar ama maksat “oyun olsun torba dolsun” kabilinden bir şeyler yapmış olmak noktasında düğümleniyor ve dediklerine kendileri dahi inanmıyorlar aslında.

Şunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki,  anayasaya HAYIR oyu verecekler de, EVET oyu verecekler de aslında tercihlerini niçin bu yönlerde kullandıklarını bal gibi de bilmektedirler. “Bunu da nereden çıkardın?” derseniz eğer; ülkemizdeki “muhazafakar” dediğimiz kesim tercihlerini çoğunlukla duygusal nedenlerden dolayı yapmaktadırlar. Dolayısıyla tercihini ortaya koyarken, öncelikle rakibinin ne diyor olduğuna bakmaktadırlar.

Şimdiye kadar ki tecrübelerle sabittir ki; rakibinin tercihinin tersini yapmakla meşhur ve mahir bir milletin kararını sizler ne yapsanız da asla değiştiremezsiniz . Bu anayasa oylamasındaki tercihler de bu yöntemle belirlenecek ve o şekilde sonuç alınacaktır

Bu ülkenin ortak düşmanları hain FETÖ-PYD-PKK ve Batılı işbirlikçileri, bu anayasa değişikliğine HAYIR diyorlarsa eğer, siz bu milletin büyük bir kesimine onlarla birlikte HAYIR dedirtemez ve EVET demeye yönlendirmiş olursunuz.

Sosyal medyadan takip ediyorum da kıyasıya bir EVET-HAYIR tartışması yapılıyor.

Bu durum daha da artarak devam edecek gibi görünüyor.

Devletimin ve milletimin menfaatine olacak sonuçların çıkması temennisiyle “şimdilik” kaydıyla bu bahsi kapatıyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.