Bu kadarına pes yani

Sevgili Ereğlililer diye yazıma başlasam acaba mektup yazar gibi olur muyum diye düşündüm. Ereğli’deki gazino içkili birahane sayısını yazmam birilerini oldukça rahatsız etmiş. Bu sayı abartı falan demişler. 40 sayısını ben uydurmadım. Hatta bunların 35’ten fazlası bir odaya kayıtlı. Saklanacak bir şey yok. Her şey ortada. Bunun için ne gerekiyorsa hemen çare yoluna bakılmalı, şehir merkezinden ortak bir alana çıkarılması gerekir.

Tam ben bu konuya girmişken önceki gece yaşadığım olay beni bir kez daha şok etti. Ereğli’de gece 12’den sonra yapılanları biliyorduk. Ama şehir merkezinde saat saha 21.30 bir araba dolusu kadın, Fatih parkı köşesinde müşterilerle buluşturulup kıyası bir pazarlıktan sonra anlaşma sağlandı ki bayanlar araba değiştirdi. Bu olay 10–15 dakika sürdü.

Yapılan o kadar kanıksanmış ki, Ereğli’de bu olay doğal hale gelmiş. Fatih Parkının Bir tarafı Cami, bir tarafında polisevi, iki tarafında petrol istasyonu ve her şey aleni yapılıyor. Diyecek bir şey bulamıyorum.

ARA SOKAKTA TEMİZLENSİN

Gelelim yolumuza çıkıp bize dert yananlara, Cumartesi pazarının kurulduğu kız meslek lisesi ve Ticaret Lisesi arasında cadde Pazar sonrası Temizlik ekiplerince temizlenirken Sanat okulu arka sokağı da pazarcılar tarafından kirletilmesine rağmen temizlenmiyormuş. Sokak sakinleri bu konuyu dile getirmemi rica etti. Biz defalarca dedik dinleyen yok, dediler.

KASIM TOPAK OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BİR RİCASI VAR

Her sabah çocukları okula bırakırken hem veliler,  hem öğrenciler hem de öğretmenler yolun durumunu görüyorsun değil mi? Diye soruyorlar. Görmemek ne mümkün arabam dökülmeye başladı. Her sabah sulamayla o kocaman delikler kapanmaz, dediler. Belediyenin burayı yapacağını biliyorum. Ama planlama istedikleri gitmemiş ve malzeme yetişmemiş. Gelir gelmez dökülecekmiş…

AÇIKLAMA İLGİNÇ

Yeni bağlar mahallesinde yola dökülen zift, mucur dökülmemesi üzerine zift kaybolmaya başlamış. Açıklama ilginç ama malzeme gelmemişti, tozumasın diye zift döküldü. İnanın bunlardan belediye başkanının haberi yoktur. Vatandaş heba olmasın diye bize söylüyor. Biz de yetkililere.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.