Fatıma Nur Mücevher

Fatıma Nur Mücevher

“Biz” mi?

Yine bir sabahı ve yeni bir sabahı bahşeden Allah’ın adıyla.. Yaratan ve yarattığı her varlığı  üstün sanat ile bin bir türlü güzellikle bahşeden Rabbe hamd olsun.

 

 

İçimizde büyüyen kuyuların karanlığına teslim etmeyen Allah’a hamdolsun. İçinde büyüttükleri karanlık kuyularda bizi de katmak isteyenlere fırsat vermeyen Allah’a hamd olsun.

 

Hamdolsun, “hak” ve “batıl”ı kati çizgilerle belirten Allah’a… Doğruyu yanlış insan söylese dahi, doğru değerinden bir şey kaybetmez. Yanlışların içinde mücadele verdiğimiz şu zamanlarda Mevla doğruyu, doğru olarak görecek göz,işitecek lisan ve kabullenecek kalp versin. Hangi durum ve şart altında olursa olsun, biz daima doğrunun yanında olmalıyız/kalmalıyız.

 

Bizi vurmak istedikleri nokta açık ve net: “BİZ” kanadımızı kırmak istiyorlar.  Her bir kişi “BEN” desin gerisini biz halledelim, hesapları biz yapalım. Siz olmayın deniyor.

 

Bakınız önümüzde bir seçim var. Bu seçimde sandığa gitmek her bireyin görevidir. Sandığa gitmek görevi olduğu kadar doğru tercih  ise daha büyük bir  sorumluluktur.  Siyasi görüşünüz her ne olursa olsun öncelikli tercihiniz lütfen “Hakk’kın hâkimiyeti” olsun.

 

Her nerede ve hangi şart altında olursak olalım asıl gaye Allah’ın rızasıdır. Bakınız Yusuf(a.s.) ‘a, bakınız Musa(a.s.)’ya, bakınız İsa(a.s.)’ya ve bakınız öncü liderimiz Hz. Muhammed(s.a.v.)’in hayatına… Tercihlerimiz  bizim hayatımızdır. Seçimimiz ise hak ettiğimiz yaşama biçimidir.

 

 

Bu arada biraz Orta Doğu’ya çevirelim başımızı.  Mısır zindanlarındaki Yusuf’u teslimiyetlere. Bakınız Mursi’ye idam kararı verildi. Bakınız insanlık sustu bekliyor. Bakınız hala okyanus ötesinden bir kınama gelmedi. Bakınız hepimizin dili lal, parmaklarımız avucunda kaldı.  İnsanlığın öldüğü yerdeyiz. Bakınız Filistin’e geçtiğimiz  günlerde İsrail kuruluşunun bilmem kaçıncı yılını kutladı. Bakınız Müslüman ülkeler koyu bir sessizlik ve  derin bir serzeniş içinde. Tüm bunların içinde yapılması gereken en güzel şey öyle ki “İslam Ülkelerinin Birlik Olması”.

 

 

Bakınız geçtiğimiz günlerde Myanmar’lı Müslümanlar denizde günlerce bekletildi üstelik aç ve susuz. Bakınız lütfen gönlümüzü çeviremiyoruz bari başımızı çevirelim, daha net bakalım göreceğimiz tablo içler acısından ibaret.

 

Daha güçlü adımlarla daha güçlü bir birliktelik için tercihiniz daima Hak ve Hakikat olsun.

 

Selam ve dua ile.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum