Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Bir grup aslan

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor dinamik bir ekip. Konyaspor ilk yarı boyunca onlara ayak uydurmaya çalıştı. Akınlarını kesip karşı organize ataklar yapmaya çalıştılar. İlk yarıda Antep ekibinin biri direkten dönen olmak üzere üç pozisyonu vardı. Konyaspor ise sahanın en iyilerinden olan Perez’in kafasından bulduğu tek pozisyonla kapadı ilk yarıyı. Devre arası yaklaştıkça daha çok koşar görünen Gökhan Emreciksin’in kötü şutu ve Marcin Robak’ın ezdiği topları hücum başlangıcı bile saymak ahmaklık olur. Eğer futbolcu olsaydım hep Robak gibi bir santrforun karşısında savunmacı olarak oynamak isterdim. Gaziantep savunması o kadar rahattı ki Robak’ı kendi haline bıraksalar dahi olurdu. Eğer topu 5 saniye oyalayabilse, arkadan gelen Gökhan ve Ali Dere çok daha fazla pozisyona girip çok daha fazla gol atabilirlerdi. Ama maalesef. Konyaspor’un bir “radikal”e ihtiyacı var. 900 bin Euro bonservisine, yıllık nerden baksanız 300 bin Euro da kendisine verilen Robak’ı bu takımda oynatacağımıza, Feyyaz gibi bir gence daha fazla kredi açarız”  diyerek yönetimi ikna edecek bir radikal var mı acaba? Sahada yaptıkları O’nu transfer edene de şu an oynatana da “güzel temenniler” gitmesine neden oluyor.

Adı geçmişken Feyyaz’dan bahsetmeden olmaz. Teknik Direktör Osman Özdemir Serbay’ın yerine Recep’i monte etti. Serbay’ın vasat performansına Recep’in de attığı güzel gole bakılınca tercihin doğru olduğu ortada. Serkan Şahin’in yerinde ilk kez ilk on birde başlayan Feyyaz da, gelecekte çok iyi bir oyun kurucu olabilecek yetenekte olduğunu gösterdi. Recep ve Feyyaz’a bakınca Osman Özdemir’in Serbay’ı oyuna almasına anlam veremedim. Konyaspor’da birkaç hafta yedek kulübesinde oturtularak rehabilite edilmesi gereken asıl isim maalesef Ali Dere. Osman Hoca Recep’in Robak’tan daha fazla ya da en azından onun kadar gol bölgesinde oynamayı hak ettiğini görmeli.

Recep ve arkadaşları, özverili tecrübelilerle birlikte bu takıma bu sene hiç beklenmedik bir güzellik yaşatıyorlar. Gaziantep Belediye galibiyeti de üç beraberliğin üzerine çok güzel oldu. Dile kolay, Konyaspor’un kadrosunda kaybetmek nedir bilmeyen “bir grup aslan” var. Gençlere, ağabeylerine ve maçtan sonra kötü oynayıp şansla kazandıklarını söyleyebilen Osman Özdemir’e tebrikler…  

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar