Bir Garip Ülke

Çok güzel bir ülkemiz var.

Cennet gibi toprakların üzerinde yaşıyoruz ama insanlarımızda bir sorun var.

Bir yanda açlık sınırında yaşayanlarımız var. Devlet memurlarımız,emeklilerimiz maaşları üç kuruş daha artsın diye çırpınıyorlar ama öte yanda birileri deveyi hamudu ile götürüyor.

Mahkemeler bilmem neler boşuna uğraşmasınlar AKP yi kapatacağız diye. AKP’nin sonunu kendi içinden çıkan Dişli’ler getirecek. Bir zamanlar siyaset dünyasında bir numara olan isimlere bir bakın. Büyük çoğunluğunun isimleri şaibeli işlere bulaştı, kimi yargılandı ve bugün ya yalnız kaldılar ya silinip gittiler.

Ne komik işler oluyor şu garip ülkemizde. Erbakan ve Gül RP’nin kayıp trilyon davasında birlikte yargılandılar. Gül önce milletvekili sonra cumhurbaşkanı olunca dosyası kapatıldı. Erbakan ceza aldı sonra bu ceza ev hapsine çevrildi. Geçtiğimiz Salı günü Cumhurbaşkanı Gül bu cezayı da affetti.

Vatandaş sadece anasını değil sülalesini de alsın gitsin artık.

 

BİR SERGİ

Konya Fotoğraf Amatörleri Derneği (KONFAD) güzel işlere imza atıyor. Mayıs ayı sonunda Koskinin sponsorluğunda Yerköprü şelalesine bir gezi düzenlemiştik. Koski burada güzel düzenlemeler yapmış, pikniğe giden vatandaşların rahatça oturmaları için park oluşturmuştu.Orada ve başka yerlerde çektiğimiz 64 fotoğraf “Su Gibi Aziz Ol” adı altında yine Koskinin sponsorluğunda Gedavet parkında sergilendi.

Açılışını milletvekili Sami Güçlü’nün yaptığı sergiye halkın ilgisi yoğundu. Biz fotoğrafçılar açtığımız sergilerde fotoğrafların altına genellikle çekilen yerin adını yazmayız. İzleyici sadece gördüğü fotoğrafı değerlendirsin isteriz ama her zaman olduğu gibi bu sergide de izleyicinin yoğun eleştirisi bu noktadaydı. Bu fotoğraftaki yer neresi, sorusu sık sık karşımıza çıktı.

KONFAD’ın Gedavet parkında bu ikinci sergisi. Sanırım bir sergide Yaylacık köyü ile ilgili yapılacak. Bu ve benzeri etkinliklerin sürükleyici, organize edici isimleri olur. Bu serginin ve oluşturulacak Yaylacık sergisinin sürükleyici adı da eğitimci, fotoğraf sanatçısı arkadaşım Mustafa Karaçelebi oldu.

Şehrimiz sanatına büyük desteği olan Koskiye ve açılan sergiye büyük emeği geçen Karaçelebi arkadaşıma teşekkür ederim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum