M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Bilgin, Saylan ve Kabakçı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Nazmi Bilgin, Federasyon Genel Sekreteri Erdoğan Kahya,  TRT yapımcısı Ertürk Yöndem’le geçen hafta sohbet etme imkanı bulduk…

Keyif ehli insanlar, bir kere bunu söyleyelim.

Bizimle aynı şeritte gitmeyen -Nazmi Bilgin şerit ayrılığını kendisi dile getirdi- bu insanların Konya’ya bakış açısı önemliydi. Konya’yı nasıl bulduklarını sorduk.

Ertürk Yöndem, Konya’yı her gelişinde çok gelişmiş bulduğunu mükemmel ses tonuyla süsledi. Ertürk, Emniyet Müdürü Hüseyin Namal’ın da Konya’ya yeni geldiğini bildiğinden sormuş, “Konya nasıl” diye. Namal, “Burada çok rahat edeceğiz” demiş.

Nazmi Bilgin ise, “Bu görüşe hiçbir zaman oy vermedim ama bir şeyin hakkını vermemiz lazım. Konya’da yaşıyor olsaydım mevcut belediye başkanına oy verirdim” dedi.

Konya’nın gecekondusuz bir şehir olmasına imreniyorlar. Antalya’yı gecekonduların mahvettiğini söylüyor Erdoğan Kahya da…

TÜRKAN SAYLAN

Geçen hafta yazarımız Mustafa Yiğit, Türkan Saylan’la ilgili iki yazı kaleme aldı.

Bir kere, Yiğit’in hayatında Saylan’ın önemli bir yeri olduğunu söyleyelim.

Şu ki; köşe yazıları, yazarların kendi kalibrelerini ancak ortaya koyar.

Mesela ben; Yiğit’in kaleme aldığı görüşlerinden beriyim.

Elbette Yiğit bildiğini okur ben de bildiğimi okurum.

Okuyucuya tavsiyem de okuduğu yazılarla yazarlarını tartmasıdır.

Memleket Gazetesi’nin fikirlere olan hazmı da takdir edilmelidir, tenkit değil.

MUSTAFA KABAKÇI

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı’nın yere sağlam bastığını düşünüyorum. Bir kere Konya’da siyasete yakışıyor. Ankara’da açtığı ve Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da beğeniyle gezdiği fotoğraf sergisini Konya’da da görmek istediğimizi söyledim kendisine… Teklifi memnuniyetle değerlendireceğini söyledi.

Mustafa Bey’in kitap yazması ve fotoğraf çekmesi bazı mahfillerde eleştiriliyor.

“İşi bu mu” diyenleri duyuyorum. Mehmet Akif Ersoy’un hayatını okursanız, onun ne denli renkli bir sima olduğunu görürsünüz: Okulunu birincilikle bitirmiş bir veteriner, boğazı yüzerek geçebilecek kadar sportmen, bir millete yazılabilecek en güzel şiiri yazabilen bir şair, sağlam bir mebus… Yani pek çok güzelliğin bir insanda toplanmış olmasını eleştirmek iş değil. Kabakçı da, Konya’nın sorunlarına vakıf bir vekil, bu sorunlardan oluşan bir kitabı kaleme alabilecek kadar iyi bir yazar, başarılı bir amatör fotoğrafçıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum