Beyşehir MYO'dan fotoğraf yarışması

Selçuk Üniversitesi Beyşehir Meslek Yüksekokulu öğretime geçtiğinden bu yana çok güzel etkinliklere atıyor. En son ve en güzel etkinliklerinden biri de günümüzün fotoğraf ustalarından İbrahim Zaman onuruna açtıkları 1.Ulusal Fotoğraf Yarışması oldu. Umarım her yıl sürdürülür bu güzel etkinlik.

S.Ü. Beyşehir MYO Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümü 2. sınıf öğrencileri Figen Gezer, Yaprak Erdoğan, Semih Çarhoğlu, Yüksel Kalkan ve Züleyha Çetin’in önderlik ettikleri ve değerli fotoğraf ustamız, İbrahim Zaman’a adadıkları yarışmanın jüri üyeleri de ülkemiz fotoğrafının önde gelen isimleriydi. Nadir Ede, Zeynep Özcan, Cahit Sağlık, İbrahim Zaman, Reha Bilir den oluşan jüri altı dereceye giren fotoğrafın yanı sıra 34 fotoğrafı sergilemeye değer görmüş. Yarışmada 1.liği Tolga Taçmahal, 2.liği Selim Uçar Çam, 3.lüğü Onur Arısoy, Mansiyon ödülünü Cemal Çetin, İbrahim Zaman özel ödülünü Ümit Varlı, Beyşehir özel ödülünü ise Nail Özkan almışlar. Burada şunu özellikle belirtmem gerekiyor, sergileme alan fotoğraflar da derece alanlar kadar güzel, bu yüzden yarışma, sergileme alan fotoğraflar da derece alanlar kadar güzel, bu yüzden yarışma jürisinin hayli zorlandığını düşünüyorum. Yarışmada derece alan fotoğrafların bir albümde toplanması da güzel olmuş.

Reha Bilir şehrimizin yetiştirdiği, uluslar arası üne sahip usta fotoğrafçılarımızdan biridir. Bu yarışmada çok emeği geçtiğini biliyorum. Bu yüzden arkadaşım Reha Bilir’i ve mütevazi kişiliği, engin kültür birikimiyle Beyşehir MYO’nda öğrencilerine her yönden destek olan, okul müdürü Caner Arabacı’yı yürekten kutluyorum. Öğrencilerin bu güzel etkinliğine sponsor olarak katkıda bulunan kurumlara da teşekkür etmek gerekiyor. Böyle kurumların çoğalmasıyla kültür-sanatımız önemli eserler kazanacaktır.     

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.