Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

Başkan gözüyle Başbakan

Ak Parti İl Başkanı Sn. Ahmet Sorgun 20 Eylül 2014 Cumartesi günü, Konya İl Halk Kütüphanesinde verdiği 1 saat 15 dakikalık konferansta Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu anlattı.

Bu konferansı Yazarlar Birliği’nin organize etmesi nedeniyle Konya Şube Başkanı Sn. M.Ali Köseoğlu ve ekibini kutlamak gerekir. Başbakanımızla ilgili hayli bilgi sahibi olmamıza rağmen Sn. Sorgun’un verdiği yeni bilgilerle hayli aydınlanmış olduk.

Bu yeni bilgiler şahsen beni hayli rahatlattı. Bir Konyalı olarak şehrimizden ilk defa bir Başbakan çıkması paralelinde acaba Davutoğlu dünyanın en zor coğrafyalarından birinde yaşadığımız için ve Erdoğan gibi bir liderden sonra bu sorumlulukta zorlanır mı? Sorusunun cevaplarını net almamız nedeniyle önemli oldu.

 Demek ki Başbakanımızı ne kadar takip etsek de bir bilenden, yakın diyalogları olan bir kişiden dinlemek, öğrenmek bir başkaymış. Başkan Sorgun, Başbakanımızın da kendisine Hocam denmesinden hoşlandığını hatırlatarak genel hitabı bu şekildeydi. Sabah namazı sonrası Irak’taki rehinlerimizin kurtulması sevinciyle uyandık, Ahmet Hocam ve hepimiz çok şükür ki sevinçliyiz diyerek söze başlayan Sorgun, Davutoğlu’nun MÜTEVAZİ AMA KARARLI, BİLGE, ENERJİK yönünü örneklerle anlattı. Mütevazılığinin yanında Mavi Marmara gibi konulardada Başbakanımız kararlı olduğu, o günlerde bizde belki inanmadık ama Hocam başından beri İsrail’in özür dileyeceği konusunda tabiri caizse inattı diyen Sorgun, Başbakanın HAFIZASININ KUVVETLİ olduğuna da örnekler verdi.

MAKAMA BAĞLI DEĞİL, MAKAMA DEĞER KATAN, ÖZGÜL AĞIRLIĞI YÜKSEK bir Başbakanın yalnızca ülkemizde değil, Konya’ya da çok şeyler vereceğinden kuşkusu olmadığına vurgu yapan il Başkanı Ahmet Sorgun, Başbakanın hassas noktalarından birininde Orta Doğu olduğunu belirtti.

Fatih’in ‘’Dünya merkezindeyseniz cenge hazır olun’’ sözünü hatırlatan Başkan Sorgun, Başbakanımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nun 9 konuda restorasyon hedeflediklerini söyledi ve hepsini tek tek sıraladı. SAĞLIK, YARGI, DIŞ POLİTİKA. Başta olmak üzere 9 değerin aslına uygun olarak yeniden yapılandırılacağını söyledi

Siyasetin seviyesinin yükseltilmesi ile, konuşmasının sonlandıran Başkan Sorgun 100 yıl kadar önce azınlıkların hadlerini aştığı dönemde ulema bir siyasetçiin konuyla ilgili BİZ SİYASETİ MISIRLI BİR HAMAL’DAN ÖĞRENDİK örneğiyle işaret ederek.Bu örnekte olduğu gibi yapıcı olunmasını söyledi ve programı çerçevesinde Karaman’a hareket etti.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.