Salih Sedat Ersöz

Salih Sedat Ersöz

Başbakanımızdan Teleferik müjdesi de bekliyoruz

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun şehrimize yaptığı son ziyaretinde verdiği metro müjdesi Konya’da büyük heyecan uyandırmıştı.

Konya’nın yıllardır beklediği bir yatırım müjdesi olan metro, tamamlandığı zaman şehrimizi dünyanın sayılı modern şehirleri kategorisi arasına sokacak büyüklükte ve hakikaten Konya’yı her bakımdan şaha kaldıracak olan çok büyük bir hizmet olacaktır.

Tamamlandığında, Konya’ya yapılan KOP, YHT, Yeni Üniversiteler, Kültür Merkezi, Stadyum gibi büyük hizmet ağını taçlandıracak ve benim geçen yazımda Konya’yı bir üst lige değil en üst lige yani şampiyonlar ligine taşıyacak nitelikte olduğunu belirttiğim dev bir yatırım olacaktır.

***   ***   ***

Hemşehrimiz, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun Konya’ya yeni müjdeler hazırladığını basından okuyoruz.

Sanayi, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Ulaşım ve Haberleşme, Enerji alanlarında Konya için yeni yatırım hamleleri yapılmakta olduğunu öğreniyoruz. Bütün bunlar çok güzel gelişmeler.

Bu yatırım hamlelerinin müjdesini Ahmet Davutoğlu hocamızın, Konya’da yapacağı seçim mitinginde vermesi bekleniyor.

Bu yatırımların her birine seçimlerden sonra hemen başlanmak ve planlanan süre içinde tamamlandığını görmek nasip olur İnşaallah…

***   ***   ***

Bütün bu yatırım hamleleri içinde, dünyanın sayılı modern şehirlerinde görülen Teleferikte mutlaka olmalıdır. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun vereceği müjdeler içinde Konya Teleferiği de mutlaka yer almalıdır.

Konya’da aşağıda metro çalışırken, yukarıda da Teleferik çalışmalı ve hemşehrimizin Başbakan olduğu bir dönemde Konya her yönden hizmet ağı ile örülmüş olmalıdır. 

Metronun yanında Konya’ya teleferikte yakışacak, böylece başımızı nereye çevirsek, yer altından gökyüzüne kadar Konya’ya vurulan hizmet mührünü göreceğiz ve şehrimize bu güzellikleri kazandıranlara şükranlarımızla birlikte dualarımızı da göndereceğiz.

***   ***   ***

2013 yılında Büyükşehir belediyesi tarafından, Konya Teleferik Hattı Projesi İstasyon binaları avan projeleri ile otopark uygulama projelerinin hazırlanması ihalesi yapılmış ve ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanmıştı.

Yapılan sözleşmeye istinaden Teleferik hattı projeleri hazırlanmış olabilir.

Başbakanımızın metro konusunda yaptığı hamleyi, Teleferik konusunda da yapmasını bekliyor ve zaten projesi hazır hale gelmiş olan Konya teleferiğinin merkezi yönetim eliyle yapılması müjdesini de vermesini bekliyoruz.

Konya’yı bir cazibe merkezi haline getirecek olan Teleferiğin bir güzergahta değil, metro gibi birkaç güzergahta gerçekleştirilmesi gerekir.

***   ***   ***

Yapılan ve yapılacak olan bütün bu hizmetler, Konya için çok büyük adımlardır ve merkezi yönetimler eliyle yapılan Konya tarihinde görülmemiş derecede dev hizmetlerdir.

Konyalı kadirşinastır, vefalıdır. Konya, kendisine yapılan iyiliği asla unutmaz. 

Bu hizmetlerin karşılığı da, yeni hizmetlere vesile olacak şekilde mutlaka ödenir. Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.

NOT: Kanal 42 TV HASBİHAL programım her Pazar saat 11.00’de canlı olarak, her Cumartesi saat 11.00’de de tekrar  olarak yayında olmaya devam etmektedir. ALİ ÖGE Hocamızın rahatsızlığı nedeniyle ertelemek zorunda kaldığımız Üç Aylar ve mübarek geceler konusundaki hasbihalimizi bu hafta yapacağız İnşallah…  

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar