Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

AYDINLAR OCAĞI VE NAİL BÜLBÜL

AYDINLAR OCAĞI VE NAİL BÜLBÜL

 

11 Temmuz 2009 cumartesi günü Konya Ticaret Odası Konferans Salonu\'nda farklı bir organizasyona imza atıldı. Gazeteci-Yazar Nail Bülbül\'e meslekteki 55 yılı vesilesiyle bir vefa gecesi yapıldı.

  Millet olarak öldükten sonra kıymeti bilinenler, hatırlananların tersine sağlığında onare edilen sağlam hafızalı Konya sporun\'un da amatör branşlara verdiği önem ile tanınan Nail Bülbül\'ü 1970 li yılların başında genç bir atlet olarak pistlerde koştuğum dönemde tanımaya başladım. Nail Bülbül ağabeyimiz aynı zamanda Atletizm hakemliğide yaptığı için yalnızca gazete sütunlarından değil bizzat görüşüp tanışma imkanınıda yakalamış oldum. Tüm amatör branşlar gibi yalnızca atletizm değil, masatenisi, eskrim, voleybol, basketbol, güreş, boks, jimnastik… hele hele Konya\'nın ata sporu bisiklet sporunun tüm haberleri ve özel yazıları için Nail Bülbülün nedenli uğraş verdiğine çoğu Konyalı gibi bende şahit oldum. Konya Spor Camiasının ve spor basının ağabeyi Nail Bülbül için çok söze ne gerek var. Duayen Nail Bülbülü herkes biliyor. Önemli olan değerlerimizin kıymetini öldükten sonra bile bildiğimiz bir millet olmanın tersine 11 Temmuz 2009 akşamı, Konya\'da bir ahte vefa gecesinin yaşanmış olması. Bu konuda emeği ğecenlerin ilk isimleri Aydınlar Ocağı Başkanı

Dr: Mustafa Güçlü, Merhaba Gazetesi, Genel yayın yönetmeni Mustafa Arslan, Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya şubesi, Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve diğer ilgileri kutluyorum. Konya\'nın öz evladı nev-i şahsına münhasır Nail Bülbül\'e sahip çıkan tüm Konyalıları tebrik ediyorum. Kendi Çocuğuna sahip çıkan Konyalı\'yı görmek gurur verici. Gecenin ilk konuşmasını yapan Aydınlar Ocağı Başkanı Dr: Mustafa Güçlü önemli mesajlar verdi. Güçlü konuşmalarında son “200 yıldır kültürünü ayakta tutmaya çalışan bir milletin elamanı olarak bazı aydınların teslimiyet göstermesini izlemek bu memleketin bir çok evladı gibi benide üzmüştür.Gurur veren şudurki son yıllarda milletimizde bir uyanış vardır. Değerlerimizin kıymetinin bilinmesinde önemli hizmetleri olan Konya Aydınlar Ocağı\'nın başkanı olarak Ebu-ı Vefa ihsan Kayseri\'nin fikir babalığı ile Nail Bülbül gibi kıymetlerimizi unutmamanın mutluluğunu yaşıyorum “sözlerine yer verdi. Sonraki konuşmaların özünde Nail Bülbül\'ün hizmetine ahde vafa vardı.55 Yıllık hizmetlerin özünde bisiklet olunca programa Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu\'nunda davet edilmesi ayrı bir zenginlikti. Nail Bülbül\'şilt takdimi bir birini izledi. Böyle bir günde arka arkaya şilt taktim edenlerin ifadeleri her şeyi özetledi. Taekwono Federasyonu Başkanı Konya çocuğu Metin Şahin Milli takımın son başarısı ile moralliydi. Sözleri ve şilt takdimi bu moralden güç aldı .Program öncesi açılan sergi Nail Bülbül ile ilgili çok şeyleri anlatıyordu.

Şilt merasimi sonrasını sahibi olduğum Akören Dergisi sekreteri Kadir Konur\'un düğününe gecikmelide olsa katıldığım için izleyemedim Gazeteci-yazar Nail Bülbül ağabeye gösterilen ahde vefadan dolayı emeği geçenleri kutluyorum Hislerimize tercüman olan Aydınlar Ocağı Başkanı Doktor Mustafa Güçlü\'ye tebriklerimle, Uzun yıllar çalıştığı Merhaba Gazetesi\'nin kitaplığımızın bir köşesinde saklayacağımız Nail Bülbül ile ilgili kitabı yayınlamasından dolayı Arslan dahil diğer ilgililere saygılarımla.

         

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum