Ara karnemizi aldık…

14. Sayısından beridir fiili olarak içinde bulunduğum Bizim Karapınar Gazetesinin 100.sayısı kutlama programını gerçekleştirmiş olduk. Allaha çok şükür her şey, önceden planladığımız ve organize ettiğimiz gibi oldu. (İlçemiz insanının günlerce ilanlarımıza rağmen konferansa rağbet etmemesi hariç)  

 

Öncelikle Belediye Başkanımız Mehmet Mugayıtoğlu ve Duran Karagöz beylere Konya’dan ilçemize eğitim semineri amaçlı gelen misafirlerimize program sonrası gösterdikleri yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Seminer öncesi Yüksek okul müdürümüzün, seminer sonrası Sözenler A.Ş. nin bizim misafirlerimiz kendi misafirleri kabul edip ikramda bulunmaları da ilçem adına göğsümüzü kabarttı. Sağ olun var olun.. İşte benim her platformda savunduğum ve övündüğüm ilçem ve ilçelim işte bu… Ayrıca salona teşrif ederek bizleri yalnız bırakmayan ilçemizin mülki ve idari daire amirleri ile sivil toplum kuruluşlarımız oda ve dernek başkanlarımıza tek tek canı gönülden teşekkürimi ve saygılarımı sunarım.

 

Biz kendimize yakışanı yapıp ilçemizin her konuda olduğu gibi, basın ve medya konusunda da bilgi sahibi olması, bakış ufkunu açılması adına yaptığımız törenimizin faydalı olduğunu kanaatindeyiz. Medya ve yerel basın konusunda konunun Konya merkezde uzmanı Gazeteci Yazar Uğur ÖZETEKE, konunun teoride tepe noktası S.Ü. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi SÜMER ve hem bu mesleğin çekirdeğinden yetişme ve aynı zamanda İletişim Fakültesi mezunu Memleket Gazetesi Sahibi Adem ALEMDAR beylerin tecrübe ve bilgi birikimlerini ilçemizle paylaşmaları için ilçemize davet ettik ve sağ olsunlar kırmayıp teşrif ettiler.  Özetle haftalık bir ilçe gazetesi olarak biz üzerimize düşeni yaptığımız kanaatindeyiz.

 

Her şey planladığımız şekildeydi derken, ufacık bir pürüzümüzü de buradan aktarmam gerektiğini düşünüyorum. İlçemiz protokolüne ve gazetemizin ana sponsorlarına verdiğimiz plaket takdiminde, Şoförler cemiyeti başkanımız ve benim şahsen çok sevip saydığım Fahrettin Kesik ağabeyimin plaketi, olacak ya Konya’da unutulmuş. Hiç farkında olmadığımız bu hatamızdan dolayı her ne kadar kendinden defalarca özür dilesek de kalbinin kırıldığının da farkındayız. Başkanımızın sitemini anlıyorum da, benim bu konuda anlayamadığım bir nokta var. Borsa başkanımız Mehmet Gökcan beyin bu tür konulardaki aşırı tepkili refleksine anlam vermekte güçlük çekiyorum.  Başkanlar arası dayanışma ve birliktelik göstermelerine saygı duyarım ancak, ne hikmetse gazetemizle ilgili insanlık hali olabilecek bu tür hatalarımızı abartılı bir şekilde dile getirmesi neye işaret?.. Daha önceleri de gazetemizi dizgi hatasından kaynaklanan bir hata için gene aynı saldırgan tavırla o zaman ki patronumuza şikâyet etmesini kendisine yakıştıramamıştık. Oysa şahsen kendisini sever ve sayarım, ama bizim mutlu günümüzü şaibe altına sokacak derecede ifadelerle bize imalarda bulunmasına çok ama çok üzüldüğümüzü belirtmeden geçemeyeceğim. Kişinin niyeti ne ise herkesi öyle bilir sözünü tam burada hatırlatır, ben ve ortağım Mithat’ın tüm ilçemizi ve ilçelimiz iyi niyetlerle sevdiğimizi tekraren belirtirim.

 

Neyse sonuçta ben ve ortağım genel manada bu kutlama merasimimizden çıkardığımız sonuç olarak; “Bizler gazetecilik adına çıktığımız bu yolda, yolun neresinde ve ne durumda görmemiz açısından bir ara karne aldık. Karnemizden okuduğumuz kadarıyla da iyi yoldayız ve bize inanan ve desteleyenleri mahcup etmiyoruz, bilakis bizlere destelerinden dolayı guru duyduklarını bile açıkça ifade edenlerin olması bize moral ve sorumluluk yükledi.”

 

Bizler hiçbir kişi yada kurumdan özel bir maddi beklenti içerisinde değiliz. Destek verenlere de ne şekilde karşılık verdiğimiz malum. Ancak hiçbir maddi destek vermediği halde sırf kuru muhalefetle bizi eleştirenlere de haddini bildirecek gücümüz olduğunu özellikle hatırlatırım. Lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini arif olan anlar ve bilir.

 

ADAM GİBİ******************

Halis niyet “sevgi”olursa,

Herkes yar, her söz yarenlik olur.

***********HİKMETLİ SÖZLER

 

 

 “ANLAYANA”

İNAN!..AMA YALNIZCA BİLDİĞİN GERÇEKLERE,

GÜVEN!...AMA YALNIZCA İÇİNDEN BAĞLANDIKLARINA,

SEV!...AMA YALNIZCA HAK EDENLERİ,

PAYLAŞ!...AMA YALNIZCA DEĞERİNİ BİLENLERLE,

ÇALIŞ!...AMA YALNIZCA DOĞRULUK YOLUNDA,

YAŞA!...AMA SAKIN ÖLÜMÜ AKLINDAN ÇIKARMA.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.