M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Ali Yücel'in görmediği

Meclis’teki kavgayı, gürültüyü gördünüz…

MHP Milletvekili Osman Durmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer hakkında önerge vermiş.

Önergesi şu: Çalışma Hayatında Yaşanan Anlaşmazlıklar Karşısında Ve Ortaya Çıkan Sosyoekonomik Duruma Rağmen Sorumlulukları Yerine Getiremediği…

Önerge sahibi olarak MHP’li Osman Durmuş TBMM kürsüsünde neden söz ediyor?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşinin başörtüsünden...

Diyor ki: Hele beyaz gömlekli doktorlar yok mu? Nejat Uygur’u ziyaret etmek isteyen hanımefendiye “Gülhane’ye gelmeyin” demişler. Sizi beyaz gömlekliler sizi! Üç beş kuruşu görünce kendinizi ne sanıyorsunuz? Peygamber olarak anılan bir Başbakan’ın eşini nasıl kabul etmezsiniz?

Dün MHP İl Başkanı Ali Yücel, olayları değerlendirmeye kalkmış…

Gönderdiği bültende ‘Osman Durmuş’un adı tek bir yerde bile geçmiyor…

Diyor ki: AK Parti’li milletvekillerinin kavgacı tavırlarını her fırsatta sergileyerek meclisi nasıl bir ortama getirdiklerini tüm halkımız görmüştür.

Gel de buna gülme…

Belli ki ‘halkın gördüğü’ ile bizim İl Başkanı Ali Yücel’in gördüğü aynı şey değil…

Olanı biteni izlemeyip Ali Yücel’in açıklamalarını okursanız, sanırsınız ki AK Parti’liler durduk yere bir bardak suda fırtına kopardılar…

Yücel’e göre fitili ateşleyenin hiç suçu yok!

Yücel, ‘AK Parti’nin 7 yıldır iktidarda olduğunu ve başörtülüler konusunda hiçbir şey yapmadığını’ da söylüyor. Durmuş’un Meclis kürsüsünden yaptığı ayıbın bir benzerini de yaparak ‘Erdoğan’ın kendi eşi söz konusu olunca bu tartışmaya girdiğini’ iddia ediyor.

Aslında bu cümlede bir de itiraf var.

Başbakan’ın damarına nasıl da basıldığını Yücel kendisi farkında olmadan söylemiş oluyor…

Bu kadarla yetinse iyi… Diyor ki Yücel: Başörtünün ismini iyi koymak lazım, başınız örtülüyken TSK’nın bütün birimlerine girebilirsiniz fakat sonradan simge haline getirdikleri bir örtünme tarzı var, türban ismi verilen bu örtünme şekli askeriye tarafından tasvip edilmiyor.

Bir kere Yücel bilmeli ki kendi mensupları içinde de ‘türbanlı’ bir hayli bayan var. Örtünün ismini ‘başörtüsü’ ya da ‘türban’ diye ayırarak bir yere varılması mümkün değil.

Cümlesinin devamında Allah’tan sorunu çözecek makamı göstermiş,  “Bunu hükümetin çözmesi gerekir, bunun muhatabı iktidardır” diyerek.

Demek ki başörtüsü sorununun çözümünde muhatap MHP değildir.

Yücel’in bunu açıklaması da iyi oldu.

Zaten MHP’li vekil Faruk Bal’ın da  “Başörtülü hanımefendi ya devletin koyduğu kurala uyar ya da rızkını başka yerde arar” sözlerini unutmadık…

Yücel bir de kavgayı ayırmak isteyen AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’i suçluyor… “Kavgayı başlatanın AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem olduğunu” söylüyor.

Cümlesinin sonunda da yine ‘tüm halkımız görmüştür’ diyor Yücel.

Gerçekten de öyle…

Türk halkı görmüştür.

-Osman Durmuş’u görmüştür…

-MHP Lideri Bahçeli’nin duruşunu görmüştür.

-MHP’yi görmüştür.

Benim merak ettiğim şu:

Ali Yücel, bunları neden görmemiştir?


twitter

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
24 Yorum