Alacabel Tüneli- Süleymaniye yolu Alacabel Tüneli…

Antalya – Konya Karayolu üzerinde yapımına başlanan, 7 bin 300 metre uzunluğundaki Alacabel Tüneli yapım çalışmalarına, ekonomik nedenlerden dolayı uzun süredir ara verilmiş durumda.

İlk yapılmaya başlandığında 2019 yılı Ekim ayında bitmesi planlanan tünel çalışması geçen yıl durdurulmuştu.

7 bin 300 metre gidiş gelişli toplam 14 bin 600 metre mesafeli Alacabel Tüneli'nin şu ana kadarki çalışmalarında 9 bin 600 metresinin tamamlanmış durumda.

Seydişehir-Antalya yolunun Antalya bölgesinde kalan çalışmalara devam ediyor. Ekonomi –Pandemi desek ülkenin birçok bölgesinde önceden başlanmış ve yeni başlanmış yatırımlar devam ederken ve Sayın Cumhurbaşkanımız Konya’da biten birçok yatırımın açılışını yaparken Alacabel Tüneli'nde çalışmalar neden durdu?

Sayın Konya vekilleri Seydişehir -Antalya yolu için hayati öneme sahip Tüneldeki çalışmalar hakkında kamuoyu sizden çalışmaların tekrar ne zaman başlayacağı ve 2019 yılında bitirilmesi beklenen tünelin ne zaman biteceği hakkında açıklama bekliyor.

…..

Seydişehir-Süleymaniye yolu..

Giden gelmez Dağlarında Süleymaniye - Değirmenlik –Cevizli-Bademliyi Seydişehir'e bağlayan yoldan bahsediyorum.

Bu yol sadece ulaşım ve transit geçişten öte bu bölgeden gelen insanların Seydişehir ekonomisine Seydişehir esnafına katkı sağladığını hiç kimse inkâr edemez.

Evet, yolun en çok bozuk olan Madenli Yaylasından sonraki kısmının büyük bölümü Antalya sınırlarında kalmış olabilir. Olaya "Seydişehir sınırları dışında" diye bakmak, topu taca atmaktan başka bir şey değildir.

Önceki dönemlerde yöneticiler bu bölgeye ziyaretler yaparak bu bölgedeki insanlarla konuşup görüşüp sorunları çözme noktasında istişarelerde bulunuyordu ve yol sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşturulmuştu…

Maalesef bu yol gerçekten içler acısı bir durumda. Kim ne yapacaksa; Antalya mı Konya mı Seydişehir mi Akseki mi bu yola bir el atmalı…

….

Ölüm var, hesap var, ahiret var.

Konuşurken Hz. Peygamber gibi olmayı tavsiye edenler, yaşarken Karun gibi olmanın derdine düşmüşler.

Karun psikolojisi toplumu kuşatmış durumda. Karunlara dublörlük eden satılmışlar Karunları rahatsız etmeden bu işlevi yerine getirmektedirler.

Günümüzde Kapitalizm ve şeytanın uşakları, insanlara; Karun gibi zengin olmayı şeytan gibi yoldan çıkmayı öğretiyorlar. Bu konuları önceleyen senaryolar ile toplumu Karunlara özendirmekte, Firavunları sevdirmektedirler. Unutmayalım ki; ölüm var hesap var ahiret var cennet var, cehennem var…

“Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için bu kadar fırıldak olmanın anlamı yok” Muhsin Yazıcıoğlu..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum