Fatıma Nur Mücevher

Fatıma Nur Mücevher

Akıllarda Kalacaksınız!

Dünya yaratıldığı ilk günden bu güne Habilleri katletmeyi, zulmetmeyi Kabil’den öğrendi insanoğlu. Aslında öğrenilecek o kadar farklı şey varken. Mesela kalp kırmayı öğrendi, kalp fethetmeyi unuttu. Mesela kan akıtmak kolayına geldi, zulmü engellemek her zaman zor geldi. Zor geldi elbette davası olmayana, sevdası olmayana…

‘Ne oldum değil ne olacağım?’ diye düşünmemenin faturasını hep kabarık ödedi insanoğlu. Bir zamanlar camii vaazlarıyla etrafında samimi insanları toplayan Fethullah GÜLEN şimdilerde o samimi insanların ülkesine, sömürdüğü imani değerler üzerinden DARBE ve buna bağlı katliyam yapma girişiminde bulunmuştur. Ne tuhaf değil mi? ‘Böyle bir girişimde  nasıl bulunur?’ diye birbirinize sorduğumuz  zamanlardayız fakat unutulmamalıdır ki; bizi en iyi bizim gibi birisi vurabilir. Bizden gibi görünmesi bu yüzdendi.

Fethullah GÜLEN ile Mücahid ERBAKAN’ın arası, GÜLEN’in deyimi ile ‘yıldızları barışmammıştır’ samimi olmamışlardır. Hatta öyle ki; ERBAKAN Hocamızın GÜLEN’le tek kare fotoğrafı yoktur.  Çünkü ERBAKAN’ın durduğu nokta şu an pek çoğumuzun geldiği noktadır.

1980’den yakın bir zamana kadar ülkemizde bir tane İHL açıldığı görülmemiştir. Bunun sebebi ise GÜLEN’e ait okulların her zaman alternatif gösterilmesidir. 28 Şubat döneminden sonra ise pek çok Müslüman ailede evlatlarını İHL okullarına vermek yerine GÜLEN’in okullarına verirken ERBAKAN Hocamızın “Evlatlarınızı GÜLEN’in okullarına vermeniz CIA ve MOSSAD’a ajan yetiştirmektir!” tesbiti  o dönemlerde göz ardı edilmişken bu dönemde maalesef haklılığını gözler önüne sermektedir.

13 Aralık Darbe girişiminden öncesinde de değişmeyen bir düşüncem vardı “Gülen Cemati” diye adlandırılsa da benim gözümde “Gülen Hareketi” idi. Zira bir cemaatin belli başlı çalışmaları vardır. Bu hareket ise ciddi bir misyonun sahibi idi. Dışı  İslam içi Hareket idi. Dahası hareket komuta maalesef  İslam’ı öncelik görmüyordu. Hareket komutanın tek gayesi insan kazanalım ve kazandığımız insanlar bize hizmet etsin. Şu soruyu tekrar sormak saçma olacaktır ama cevabı görmek açısından; ‘Siz kimsiniz? Kime hizmet etmektesiniz!’ ve eğer ülkemize hizmet ettiklerini savunursak, anlayışınız DARBE ile HİZMET anlayışı mı?! Darbe yapıyorsanız ve bu ülkenin mihenk taşlarını oynuyorsanız siz bu ülkeye, bu dine değil başka başka şeylere hizmet ediyorsunuz!

Gün aydın!

Hakikaten 15 Temmuz gecesiyle 13 Aralık’ın aralanmamış karanlığı da aydınlandı! Fethullah GÜLEN örgütüne ve ardına düşenlere baktığımızda aslına bakılırsa körü körüne ardına düşmek maalesef pek çok kesimde vardır. Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de “akıl sahipleri! Düşünmez misiniz?” hitabı varken tüm bunları görmezden gelip aklını ekarte  etmek  akıl kârı değildir. Bu önce de böyleydi, şimdi de böyledir, sonra da böyle olacaktır.

***

“Fitne uykudadır, uyandırana Allah lanet etsin!” buyuran iki cihanın Sevgilisi Hz. Muhammed(s.a.v.)’in bu sözünü çiğneyen DARBECİ zihneyete diyebileceğimiz çok bir şey yok.

Ne kadar tuhaf değil mi? Cami vaazlarıyla başlayan sohbetlerin, kanlı bir işgalin ayak sesi olması! Daha kötüsü sinsice parmak uçlarında yürüyerek, sessiz sedasız ilerlemeleri… Muhterem ERBAKAN Hocamın canlı istediği kuşu cansız hale getirme çabaları hamd olsun ki yerle yeksan olmuştur!

Altını çizmeden geçemeyeceğim Cumhurbaşkanımızın duruşunu bu millet; onurlu bir duruş diye hatırlayacaktır! Sn. Devlet BAHÇELİ’nin tavrını; adına yakışanı yaptı ülkesine ve milletine sahip çıktı diye hatırlayacağız! Sn. KAMALAK’ın; Aracından inip kurşunların altında meclisine girmesini davasının gereğini yaptı olarak hatırlayacağız! Halk Meydanlara Sahip Çıktı diye hatırlayacağız! İslam davası milletin omuzlarındaydı diyeceğiz!

Şunu da ekleyeceğiz: Hoca görünümlü bir kalleş imanımıza, inancımıza, devletimize kasdetmişti! Hamd olsun Allah zalime, haine, kalleşe fırsat vermedi! Diyeceğiz. Diyeceğiz: ABD eliyle öz evladını arsız postallara teslim etmeye yeltendi! Hakkımızı helal etmiyoruz!

Ülkesini satan bir vatan haini olarak akıllarda kalacaksınız darbe seviciler, darbeyi destekleyenler, darbeye girişenler!

***

Rabbim bu kirli kalkışmanın  tekrarını ne bu hareket nede diğer  gruplar tarafından yaşatmasın!

Allah yar ve yardımcımız olsun!

Selam ile, dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum