AK Parti adayı nasıl olmalı?

Ereğli, AK Parti adayının her kesimi kucaklayıcı olmasını istiyor

 

22 Temmuzda seçim kararının alınmasından sonra AK Parti’den 23. dönem milletvekili olmak isteyenler aday adaylığı başvurularını yaptılar.

AK Parti’nin aday adayları arasında iyi tercih yapmasını isteyen Ereğlili seçmen kavgacı olmayan, herkesle barışık, Ereğli’ye hizmet için mücadele edecek, halkın arasında halkın içinde bir milletvekili adayı istiyor.

AK Parti Ereğli Teşkilatının Ereğli’de ilk kurulduğunda oluşan dalgasını canlandıracak ve her kesimden kabul görecek adayı bulup çıkarmak zorunda olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Alamadığımız hizmetleri Ereğli’ye getirecek aday istiyoruz” diyor.  

AK Parti Ereğli’de 4.5 yıl boyunca yaşanan bazı gelişmelerden dolayı kan kaybetti. Birçok partili partisine küstü. Parti içi kavgalar vatandaşların ve partililerin nezdinde partinin itibar kaybetmesine yol açtı. Aradaki küskünlükler, kırgınlıklar bütün çabalara rağmen giderilemedi. Teşkilatla belediye, belediye ile vatandaş, vatandaş ile teşkilat arasındaki sorunlar çözülemedi. Siyasilerin kendi içlerindeki kavgalar Ereğli’ye hizmet gelmesine de engel oldu.

Halbuki AK Parti Ereğli teşkilatı kurulduğunda Ereğli’de oluşan müthiş hava 11. sıradaki adayın bile vekil seçilmesini sağlamaya yetmişti. Ancak AK Parti Ereğli teşkilatı kendi içindeki sorunlarla uğraşmaktan Ereğli’de siyaset üretecek bir duruma bir türlü gelemedi. Bunda elbette birçok etken vardı. Bu etkenlerin sıralanması, yaşanan olayların incelenmesi bile başlı başına bir araştırma konusu olabilir. O yüzden halkın istediği kıvamda bir vekilin aday gösterilmesi gerektiğini söylemekle yetineceğiz biz. Bugünkü haberimizde de okuyacağınız gibi Ereğlili vatandaşlar yeni yüzleri vekil olarak görmek istiyorlar. Ancak o zaman AK Parti’nin Ereğli’de sarsılan itibarının yerine geleceğini düşünüyor parti delegeleri bile.

Ereğli’ye hizmet edecek, kavgacı olmayan, her kesimi kucaklayabilen bir kişinin aday gösterilmesi durumunda AK Parti 3 Kasım 2002 seçimlerinde Ereğli’de yakaladığı başarıyı tekrarlayacak gibi görünüyor.

AK Parti’nin Ereğlili seçmenleri partilerinin genel merkezinden çok titiz bir çalışma bekliyor. Eski hamam, eski tas anlayışının sürdürülmesi durumunda bundan hem Ereğli’nin hem de AK Parti’nin zararlı çıkacağını düşünen vatandaş sayısı bir hayli fazla.

Ereğlili vatandaşlar AK Parti Genel Merkezi’nin kendi seslerine kulak vereceğini umut ediyor. Biz de parti genel merkezinin halkın yanında olan, halkla iç içe, onlara değer veren, hizmet üretebilen, kişisel hırs ve menfaatini değil, halkın çıkarını gözeten bir kişiyi vekil göstermesi durumunda Ereğli’de AK Parti’nin yeniden canlanacağını gözlemliyoruz. 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.