M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Ahmet Sorgun ve kuvvet komutanları

Ahmet Sorgun ve kuvvet komutanları


AK Parti Yürütme Kurulu’nu “Sorgun’un ilk 7’si” diye, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun’un 50 asıl 50 yedek listeyi kamuoyuna duyurmasından saatler önce, hem sitemizden ertesi gün de gazetemizden öğrenmişti okuyucular.

Ahmet Sorgun, dün bizim duyurduğumuz 7 isme ilave 5 isimle birlikte ‘başkan yardımcıları’nı açıkladı. 12 kişilik yönetici kadro şu şekilde:

Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Erkuş, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren,  Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Suat Altınsoy, Tanıtım ve Medya İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdullah Ağralı, Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık,  Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Uslu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ziya Özboyacı, Ekonomik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karapınar, Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Kürkçü,  İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Gürüler, Ar-Ge'den Sorumlu Başkan Yardımcısı Necip Çimen, İl Sekreteri Ziya Ersoy.

Vitrin bu isimlerden oluşuyor…

Doğrusu daha önceki AK Parti İl Teşkilatı yönetim kadrosunun tanınmışlığından, daha önde bu isimler…

AK Parti’yle tanınmış değil, AK Parti’ye tanınmış isimler!

Hatta AK Parti ile ‘uzaktan’ tanımıştık önceki yöneticilerin bir kısmını…

Üç beş isim dışında ‘başkan yardımcılarının’ kim oldukları da çok fazla biliniyor değildi.

Ahmet Sorgun’un listesindeki çoğu ismi de bu 12 ismi de yeni tanımıyoruz.

Hiç değilse Ömer Faruk İyibildiren’i, Suat Altınsoy’u, Abdullah Ağralı’yı, Ertuğrul Uslu’yu, Ziya Özboyacı’yı, Hasan Hüseyin Karapınar’ı, Mustafa Kürkçü’yü, Necip Çimen’i birimiz bilmiyorsa bir diğerimiz biliyor.

Ahmet Sorgun’u ise neredeyse bilmeyenimiz yok.

 

Şunu demek istiyorum:

AK Parti ile tanınanlar, AK Parti’nin ve Başbakan Erdoğan’ın sayesinde vaziyeti kurtarmışlardı.

Şimdi ise Konya vitrinine çıkan başta Ahmet Sorgun olmak üzere pek çok kişi varlıklarını ortaya koymak zorunda.

Bazılarının ‘hepsi komutan’ demeleri bu yüzden…

Oysa ‘başkan yardımcısı’ iseniz zaten ‘komutansınız’ demektir…

Bu durumda, ‘kuvvet komutanları’nın başında ‘kurmay başkan’ olarak Ahmet Sorgun’un yer aldığını söyleyelim biz de…

Öyle inanıyorum ki, herhangi biriyle bile istişare etmekten uzak durmayan Sorgun, bu isimlerle rahatsız olmadan yola devam edecektir.

İyi iş çıkarmak için gayret edecektir.


 İş, bu isimlerin yola nerde devam etmek isteyeceklerine varacak tabi.

Süreçteki en önemli mevzu bu komutanların siper değiştirme niyetleridir.
Önümüzdeki genel seçimlerde AK Parti’nin mevcut vekil kadrosunu süslemeye hevesli isimlerle mevcut vekillerin durumu biraz daha kritikleşiyor…

Anayasa değişikliğini ciddi bir şekilde gündemine alan AK Parti’nin en çok ihtiyaç duyacağı kişilerse hiç kuşkusuz hukukçular olacak…

Hepiniz dikkat etmişsinizdir,  Ahmet Sorgun’un da hukukçu kimliğinin bir yansıması olarak 50 kişilik yönetimde bir hayli hukukçu var.

Görelim Mevla neyler…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum