8 Haziran’da yeniden doğacağım

Şu an herkes 8 Haziran sabahını merak ediyor. 8 Haziran’da ne olacak? Mevcut  hal devam mı edecek, yoksa çok farklı bir sabaha mı uyanılacak?

Pek çok anketçi, pek çok siyasal bilimci günlerdir televizyonlardan ahkam kesiyor,  şu olursa şu olur, bu olursa felaket olur, şöyle olursa tam da istediğim gibi olur şeklinde yorumlar yapıyorlar.

Siyasi parti kurmayları, siyasi partilerin adayları da pek çok şey söylüyor. Kimisi “kendilerine karşı cephe oluştuğundan”, kimisi  “algı operasyonlarından”, kimisi “vaadlerin sarsıcı, etkileyici” olduğundan kimisi “vaadlerle hiçbir yere varılamayacağından” dem vuruyor.

Kimi siyasi partiler “özgürlükler, adalet, hak  dumura uğradı, düzen değişmeli millet biraz nefes almalı” diyor, kimisi “mevcut durum adaletin de  hakkın da özgürlüklerin de güvencesidir, hiçbir şey değişmesin, böyle kalsın, değişirse kaos , kargaşa olur, millet o zaman nefessiz kalır” diyor…

Kimi siyasi partiler “8 Haziran’da verilecek karar vatanın bütünlüğünün oylanacağı bir karar olacaktır” derken, “kimisi vatan millet sakarya edebiyatını bırakın, hiçbir şey eskisi gibi değil” diyor.

Televizyonları gazeteleri şöyle bir tarıyorum, gazetecilerin, siyasetçilerin, sanatçıların görüşünü alanların pek de seçmenin görüşüne itibar ettiğini, seçmenin ne düşündüğünü merak ettiğini göremiyorum…

Kimse seçmene “ Bu seçimin öznesi sensin,  ne düşünüyorsun” diye sormuyor. Sahiden ilginç bir seçim yaşıyoruz yani.

“8 Haziran’da ne olacak?” diye bana sorarsanız aslında ben her şeyi çok açık bir şekilde söyleyebilirim.

Sizin hiç bilmediğiniz sadece benim duyduğum şeyleri sizlerle paylaşabilirim.

8 Haziran’da ne mi olacak?

Söylüyorum sıkı durun…

Diğer insanları bilmem ama ben seçmen olarak yeniden doğacağım. 

“Yeniden doğmak ne demek, nasıl yani senin desteklediğin siyasi görüş mü iktidar olacak? Ya da senin desteklediğin görüş mü iktidarını sürdürecek” gibi sorular geliyordur şimdi haklı olarak.

Hayır, hiçbiri değil…

Çünkü 8 Haziran’da bendeniz 42 yaşına basacağım... Doğum günüm…

42 aynı zamanda Konya’nın da plakası,  belki bu 8 Haziran’ın bilmediğimiz başka bir uhrevi anlamı olabilir, bilemiyorum.

Ama bildiğim bir şey  var, Allah ömür verirse 8 Haziran’da 42 yaşına girmiş, hayatından 42 yıllık bir ömrü geride bırakmış bir Mustafa olacak…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar