7. Beyaz Kiraz Festivali ve basın…

Her yıl olduğu gibi bu yıl yedincisini kutlayacağımız 7. Beyaz Kiraz Festivali etkinlikleri bu saat 10.00’da Atatürk Kültür Parkı’ndaki alanda coşku ile kutlanacak. Öyle olmasını canı gönülden istiyoruz.

Bakalım bu yıl Konya milletvekillerinin kaçı gelecek Ereğli Beyaz Kiraz Festivali’ne ya da kaç bakan gelecek? Şimdi biz onları düşünmeyelim. Geleceklere, Ereğli’yi en güzel nasıl tanıtacağız, ona bakalım. Festivaller hem şehir halkını eğlendirmek hem de en iyi şekilde şehrin tanıtımını yapmak içindir. Beyaz kirazın anayurdu Ereğli. Türkiye’deki üretimin büyük kısmı da ilçemizde yapılıyor.

Perşembe günü başkan Özdoğan’la Konya’daki basın toplantısına katılmak üzere beraber gittik. Ereğli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Murat Arıcan kardeşim de bizimle beraberdi. Basının Ereğli’nin tanıtımındaki yerini enine boyuna konuştuk. Konya’da ilk olarak Belediyeler Birliği’nin binasına geçtik. Burada Belediyeler Birliği Sekreteri Mehmet Yakıcı karşıladı. Ereğli Belediye Başkanı Özdoğan’ın kullanacağı salonu gezdik. Çok güzel olmuş, yapanların ellerine sağlık.

Başkan Özdoğan, basın mensuplarının karşısına geçti. Basın toplantısı başlamadan ikram edilen beyaz kirazı basın mensupları beğendi. Basın mensuplarının içinde Ereğlili olanlar var, İha’dan İbrahim, Habertürk’ten Erhan. Onlar kirazın tadını zaten biliyorlar. Yine İha’dan Muzaffer, kirazları kulaklarına küpe yapınca objektifimden kaçamadı. Ktv’li bayan elemanlar da Ereğli’nin beyaz kirazını çok beğenmişlerdi. Tabii bu beğeni dünkü gazetelere çok güzel yansımalar bıraktı.

Ereğli Beyaz Kiraz Festivali’nin neden yapıldığını anlatan Özdoğan, belediye çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Basın mensuplarına bu çalışmaları daha yakından görmeleri için Ereğli’ye beklediğini söyledi. Ağırlamaktan onur duyacağını söyledi Başkan Özdoğan, biz de Ereğli basını olarak Konya basınında çalışan arkadaşlarımızı Ereğli’de görmekten mutluluk duyarız.

Bugün festival alanında buluşmak üzere, coşkulu bir kutlama için Ereğli halkı festival alanında olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.