Fatıma Nur Mücevher

Fatıma Nur Mücevher

26 HAZİRAN’I UNUTMA MÜSLÜMAN

Ramazan-ı Şerif olanca güzelliği ile geldi. İddia ediyorum ki Ramazan ayı rahmet ve bereket ayı olmasının güzelliğini insanlığın üzerine sükunet libasını çekerek en anlamlı şekilde gösteriyor.

Tüm kainat teslim olmuş vaziyette. İnsanlara bakıyorum bir aylık harika bir masumiyet var.

Gönül istiyor ki; ayların sultanı ömrümüzce gönlümüzün sultanı kalabilse. Kalmak için bizden razı olsa…

Ramazan ayı ile birlikte o bilindik vazgeçilmezimiz olan sorularda süsledi etrafımızı. Değinmemize gerek yok sanırım. Oruç tutan bir Müslüman ‘yalandan,riyadan,hırsızlıktan,arsızlıktan, kibirden vs ’ uzak durmalı ki oruçta kendisini tutabilsin. Biz orucu öyle yada böyle tutuyoruz belki şikayet ederek, belki aç kaldığımızı ifade ederek, belki de susadığımızı tuttuğumuz orucun amacını unutarak ve kayıflanarak… Bu halde oruç bizden razı olur mu? Razı olacağı şekilde karşılayalım inşaAllah. İftar yemeğinin bir kap fazlasını yapalım ve bir kap ile 30 Ramazan bir kapı çalalım… Doymayacağımızı sanarak kurulduğumuz “iftar”ın “açmak” anlamında olduğunu unutmadan yiyelim/içelim.

***

Babamız Adem’e, Annemiz Havva’ya ve anne/babamızdan Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’e değin gelmiş 124 BİN Peygambere selam olsun! Ramazan, gönlümüze onların davasını dolayısıyle Hz. Muhammed(s.a.v.) ‘in kavgasını yerleştirsin. Nedir o kavga? O kavga Hakk ve Batıl kavgasıdır ve bu kavga Hakk’ın safında olanlarla Batıl’ın destekçileri arasındakilerledir.

O peygamberlerin içinde bir peygamber var ki; bu aralar sık sık zikrettiğim,anımsadığım…

***

Lut da; hani kavmine demişti: "Siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı 'çirkin bir utanmazlığı' yapıyorsunuz. Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?" Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca: "Eğer doğru söylüyor isen, bize Allah'ın azabını getir" demek oldu. Ankebut Suresi, 28-29

Kavminden bu cevabı alan Hz. Lut, Allah'tan yardım istedi:

Dedi ki: "Rabbim, fesat çıkaran (bu) kavme karşı bana yardım et." (Ankebut Suresi, 30)

Şehir halkının azgınlığının son noktaya varmasıyla beraber Allah, meleklerin yardımıyla Hz. Lut'u kurtardı. Sabah vakti Hz. Lut'un uyardığı azap gönderildi:

 

Andolsun onlar, onun konuklarından da murad almak için baskı yaptılar. Biz de onların gözlerini silip kör ettik. "İşte azabımı ve uyarmamı tadın." Andolsun onları bir sabah vakti erkenden, üzerlerinde kararını kılmış bir azab yakalayıp-bastırıverdi.

 

Kamer Suresi, 37-38

 

Daha açık konuşalım 26 Haziran’da yürüyüş planlayan LGBTİ’ye Kaç Müslüman “durun bu ahlaksızlıktır diyecek?!” Peki tamam .LGBTİ’yi kaçımız biliyor açılımı nedir?

LGBT ya da GLBT; lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma.

Ahlak ve maneviyat erozyonu yaşadığımız Türk dizileri,reklamlar, filmler aklınıza gelen ne kadar çağdaşlık varsa işte onların toplamı ahlaksızlıktır!

 

A’râf 155’nci ayetle sığınıyorum sana Rabbim:

'İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden, bizi helâk etme Allah’ım ' Amin.

 

Böylesi güzel bir ayı ahlaksızların kirletmesine izin verme Allah’ım!

Hepimize çok iş, gayret, mücadele düşüyor. Evde oturan Müslüman’a da , Çalışan Müslüman’a da, Profösör Müslüman’a da, Öğretmen, Dr., Mühendis’e de ve TV.’lerde program yapan hocalarımıza da her birimize, her bir Müslüman’a çok şey düşüyor…!

 

Allah nurunu tamamlarken bizim nerede/ne iş yaptığımızı da soracak..!

 

Allah hak ve hakikatten ayırmasın. Batıla karşı Hakk’kı galip kılsın. Amin.

 

Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum