Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

17 yıl sonra gelen şampiyonluk

24 Haziran 2012 Pazar günü Nevşehir’de yapılan Türkiye Yol Şampiyonası’nda Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı şampiyon olarak 17 yıl sonra şehrimize bu gururu yaşattı.

Bu nedenle bir spor adamı olarak bu şampiyonlukta emeği geçen herkesi kutluyorum. Nevşehir’de yapılan bu yarışta ferdi klasmanda Miraç Kal’ın birinci, Mustafa Sayar’ın ikinci, Eyüp Karagöbek’in üçüncü olması bizlere ayrı bir haz verdi. 1. ve 2.’liği Torku Şekerspor’un sporcuları alırken Kocaeli Brissaspor adına yarışan Eyüp Karagöbek’in de bir Konya çocuğu olması da bizi gururlandırdı.

Şöyle geriye dönüp bir bakarsak. Konya en son 1995 yılında Medaş Tek Meramspor forması ile yarışan takımla Türkiye Şampiyonu olmuştu. Aynı yarışın ferdi şampiyonluğunu aynı bu formayı giyen Konya çocuğu Mustafa Tam almıştı. Konya Medaş Tek Meramspor’a bu şampiyonluğu Mustafa Tam ve takım arkadaşları Mehmet Şafakçı, Ayhan Aytekin, Ergün Esenkaya, Mehmet Kesici, Ahmet Çakar, Ebubekir Kulekaya ve Bayram Çevirici getirmişti.

Türk Bisikletinin dev şehri Konya, 1995 sonrası başı hep yerde geçti. Şükür yere düşmüş bayrağı Torku Şekerspor yerden kaldırdı ve alnımıza götürdü. Bu nedenle sanayinin gururu, Konya Şeker Fabrikası’nı Genel Müdürü’nden işçisine, pancar ekicisine, onu taşıyan şoförüne kadar hepsini kutluyorum. Bisiklet Branşı Sorumlusu Kemal Çomak, antrenör Mehmet Şafakçı, yardımcısı Saadettin Kızıl, mekânisyenler Serkan Top, Aziz Ay ve masör Cenk Uzunca’yı tebrik ediyorum.

Nevşehir’de 110 km pedal çevirip bu şampiyonluğun terleyen mimarı Miraç Kal, Mustafa Sayar, Nazım Bakırcı, Secaattin Dazkırlı, Ahmet Örken, Baki Akırşan, Mehmet Atalay, İlhan Çelik, Fatih Keleş, Rasim Reis, Behçet Usta ve Sert Sert’i alkışlayıp alınlarından öpüyorum. Allah nazardan saklasın, daha büyük başarılar Konya’mızın bisikletçilerinin olsun diyorum.

Şöyle derin bir düşünerek 1961 yılı ile birlikte 25 yıl içinde 18 sefer Konya Takımının Türkiye Şampiyonu olduğunu hatırlarsak, Konya çocuğuna dolayısı ile Torku Şekerspor’a da zaten bu yakışırdı diyorum.

Geçmişe gidince Konya’mızın geçmişteki gururlarından şu isimler aklımıza geliveriyor: Nezir Sonakın, Nusret Ergül, Rıfat Çalışkan, Ertan Tezer, Mustafa Mest, Mustafa Cengiz, Hasan Kılıç, Sadık Keleş, Seyit Kırmızı, Mevlüt Bora, Erol Küçükbakırcı, Harun Şencan, Tevfik Erdoğdu, Nurettin Kirpiksiz, Hasan Can, Yusuf Ecevit, Yüksel Şencan, Ömer Ali Erikci, Ayhan Aytekin, Adnan Tam, Mehmet Küçükçerezci…

Yol yarışından iki gün önce 28 km’lik ferdi takip yarışında Konyalı olup Brissaspor forması giyen Eyüp Karagöbek’in birinci, Torku Şekerspor formasını ıslatan Rasim Reis’in ikinci olması Konya’mız için ayrı bir güzellik oldu.

17 yıl önce, Şampiyon Medaş Tek Meramspor’un formasını giyen Mehmet Şafakcı’nın 24 Haziran’da Nevşehir’deki şampiyonada en büyük kupayı alan, Torku Şekerspor kulübümüzün antrenörlüğünü yapması memnuniyet verici.

muzaffer-tulukcuu.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.