17 Aralık’tan itibaren sabrettim!

1991 yılında Araboğlu Makası Mimar Muzaffer Caddesi 22/B’deki babama ait iş yerinde Sızıntı dergisi okurken, o yıllarda istihbaratta çalışan öz amcam dükkâna girdi ve benim Sızıntı dergisi okuduğumu görünce “hayırdır yeğenim ne bu dergi” dedi.

Ben de gayet doğal olarak, “İşte amca karıncalar, böcekler, çiçeklerdeki Allah’ın varlığından bahsediyor. Bilirsin, ben belgesel kanallarını izlemeyi ve bu gibi bilimsel araştırmaları çok severim, onun için aldım” demiştim.

Bana ne demişti biliyor musunuz: Yeğenim Allah (cc)’ı kabak çekirdeğinde, bal peteğinde aramana gerek yok. Allah cc her yerde... Sem kendine dikkat et.

İster inanın ister inanmayın, tam 23 yıl önce.

Amcamın kendisi şu anda Kıbrıs’ta yaşıyor ve “bizde emeklilik olmaz oğlum” diyor.

***

Babam da Allah hayırlı uzun ömür versin; 2000 yılında malum hoca efendi ABD’ye gidip yerleşince “Oğlum Allah’ı çok seviyorsan Kâbe’de Mekke’de, peygamberi çok seviyorsan Medine’de yaşayacaksın. ABD’de ne işin var” diyordu.

“Yaaa bi dur baba yaa o işler öyle değil” deyip gülüyordum…

***

1996 yılında zannedersem 32. Gün programında, malum hoca; “Mesut Yılmaz beyefendiler, Tansu Çiller hanımefendiler, Sayın Demirel beyefendiler”  diyor... Dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan için “Erbakan” diyor... Youtube bakabilirsiniz. Ayrıca “Ecevit’i, Erbakan’dan fazla severim” demesi…

Başörtü meselesine bakışı…

Dinler arası diyalog meselesi…

Papanın elini öpmesi…

Mavi Marmara açıklaması…

Dizilerinde ve vaizlerinde, diğer dinlerden olanları cennete doldurması…

Ve en son peygambere kamyon sürdürmeleri vs.

***

Peki Today’s Zaman gazetesinin bebek katili Ariel öldüğündeki manşetine ne demeli?

“Dönemin Çığır Açan Lideri Öldü” diye manşet attı.

Aynı gün gelen tepkiler üzerine, gazetenin yazı işleri müdürü özür diledi. Biz “Öncü lider demek istemiştik siz yanlış anlamışsınız” diye açıklama yaptı…

Türk milleti artık bildiğiniz Türk milleti değil, enayi değil. Başka bir gazete Ariel öldüğünde nasıl bir manşet attı biliyor musunuz?

 “Ve GEBERDİ” .

Helal olsun!

***

Bakın sayın okurlar; bu ülkede kim yolsuzluk yaptıysa hesabını devlete ve millete mutlaka vermiştir.

Ha aklıma gelmişken, bürokrat bir yerden emir alır arkadaşlar, iki yerden değil. Bir savcının bildirgesi yüzünden bu ülke 14.5 milyar dolar zarar etti.

Kim verecek bunun hesabını?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum