15 YILLIK MEMLEKET

Her gün bir gazete hazırlayıp okurların önüne çıkmak, beğenisine sunmak kolay bir iş değil. Yerel imkanlarla bunu yapmak daha bir zor, aşk ister cesaret ister özveri ister. Bu günlerde gazetemiz Memleket 15. Yaşını kutluyor. Bu önemli bir yürüyüşün daha ergenlik ve olgunluk çağına geçme yaşı gibi görünse de çok daha ayağı yere basan, haberciliği önemseyen, halkı doğru bilgilendirmede titizlenen bir gazete haline geldiği gerçeğini gösteren bir yapıya sahip olduğunu okuyucularına gösteriyor. Yaş günleri kişilerin hayatından daha önemlidir, kurumların hayatında. Böyle günler muhasebe ve yenilenme günleridir aynı zamanda.  

Memleket Gazetesi bugüne kadarki yayın hayatında, tutarlı olmayı, inançlı kalmayı ve milli çıkarlarımız doğrultusunda tavır koymayı kendine ilke edinmiş, bu cihette hareket etmiş ve sayfalarını bu ilkelerle oluşturmuştur. Kültürde, sanatta da duyarsız olmamış, siyasette ve ticarette olduğu gibi sosyal alanın ilgilendiği her harekete ve gayrete şahitlik etmiş, teşvikte bulunmuştur. Sayfalar oluşurken hep bu milletin, bu şehrin hassasiyetlerine sahip çıkmış, bu memleketin Memleket’i olmaya gayret sarf etmiştir. 

 

Güzel şehrimizin havasını doğru yansıtmak için haberleri en doğru ve en hızlı biçimde hemşerilerimize duyurmak için çaba göstermiştir. Konya kültürüne sahip çıkarak, kadim şehirden, asrın şehrine aktarımlar yapan yazarlara köşeler vermiş, Selçuklu’da, Osmanlı’da ve cumhuriyet döneminde olan bitenleri haber yapmış, yorumlamış ve günümüz insanını bu konularda da aydınlatma gayreti göstermiştir. Mevlana’yı anma törenlerinde, kültürel faaliyetlerde, sportif etkinliklerde hep orada olmuş, Konya’nın tanıtımında önemli roller oynamıştır.  

 

15 Temmuz'da milli bir duruş sergileyerek, vatanımızın milletimiz sesi olmaya, doğru bilgilerle doğru hareket etmeye yardımcı olmak için elinden gelen çabayı göstermiş, bu ülkeyi bölmek isteyenlerin karşısına kararlı ve cesaretli bir tavırla çıkmıştır. Yayın ilkelerinde inançlı düşünce ve yorumlara her zaman yer veren Memleket Gazetesi, kendi içinden geldiği halkın bütün değerlerine saygılı ve hizmet eğilimi gütmüştür.  

 

Elbette marifet iltifata tabidir. Siz okurlarımız da gazetemize teveccüh göstereceksiniz ki, gayretimiz artsın, marifetimiz ortaya çıksın. Öneri ve eleştirilerinizi bize bildirin, bizler de o yönde kendimizi yenileyelim ve daha doğru, daha etkin ve daha ses getiren bir gazete olmak için uğraş verelim. 

 

İlk öneriyi ben buradan sevgili yöneticilerimize yapmak isterim, gazetemizin daha edebi ve daha sanata yakın sayfaları olsun isterim. Sanat ve edebiyat toplumların ince ruhunu ortaya çıkaran en önemli argümanlardır. Şiirin, öykünün ve kültürel yazıların çoğalmasında hiçbir yan etkinin olmayacağımı gibi halkımızın ince düşünmesine ve ince hissetmesine de vesile olacağı kanaatindeyim. Bu konuda üzerime düşen bir görev olursa da yapmaya hazır olduğumu bildirmek isterim. 

 

MEMLEKET GAZETESİ 

 

Doğru haber kaynağı 

Konyalının gür sesi 

Bu ülkenin bayrağı 

Memleket Gazetesi 

 

Siyasette, sanatta 

Ne varsa şu hayatta 

Gonya’da, kainatta 

Memleket Gazetesi 

 

Sayfa sayfa boyanır 

Hakikate dayanır 

Hep sabahla uyanır 

Memleket Gazetesi 

 

Objektif nazarları 

Hak söyler yazarları 

Tadildir pazarları  

Memleket Gazetesi 

 

Konyaspor saldırır 

Kupaları kaldırır 

Sevincinden çıldırır  

Memleket Gazetesi 

 

Ovanın tam ortasında 

Buğdayında, arpasında 

Şehrinin hep arkasında 

Memleket Gazetesi 

 

Dostlar sevgiyle kalın 

Aşkın ufkuna dalın 

Her gün bir tane alın 

Memleket Gazetesi 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.