M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Yüzde 75 hayal mi?

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu Hocamızın AK Parti Konya Milletvekili Aday Tanıtım Töreni, Cuma günü 10 bin kişi kapasiteli Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti...

Aldığım davet üzerine, bu tarihi güne tanıklık ettim...

Programın, Başbakan Ahmet Davutoğlu Hocamızın ilk mitingini gerçekleştirdiği Erzurum programından bir gün önce olması da ayrıca anlamlıydı...

Belli ki Hocamız, mitinglerin startını verirken, bağrından çıktığı Konya’dan moral ve dualarla yola çıkmak istedi.

***

Salona dair izlenimlerim şöyle:

-10 bin kişi kapasiteli Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi tıklım tıklım doluydu.

-Salonun orta bölümünde Konya Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcilerine de yer ayrılması dikkat çekti.

-24. Dönem milletvekillerinden sadece Hüseyin Üzülmez salonda yoktu. (Üzülmez, akşam Dedeman Oteldeki programda yer aldı.) Başbakan Davutoğlu konuşmasında önceki dönem vekillere teşekkür etti.

-Karatay Teşkilatı’nın diğer teşkilatlara baskısı net olarak hissedildi. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye durumu işaret ettiğimde AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç’i işaret ederek, tebrik etti.

-Mehmet Genç’in de durumdan memnuniyeti gözlerinden okunuyordu.

***

AK Parti İl Başkanı Musa Arat, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun önünde önemli bir söz verdi...

Milletvekili adaylarının hepsini Meclis'e göndereceklerini belirten Arat, teşkilat mensuplarına da “40 bin kilometre karelik Konya'yı adım adım dolaşacağız” diyerek mesaj verdi.

***

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, kürsüye gelirken ve konuşması bittikten sonra salondan yoğun alkış aldı. O da Musa Arat’ın verdiği sözün arkasında durarak “Başbakanımıza daha çok çalışmak için söz veriyoruz” diye konuştu.

Akyürek ayrıca sözlerini “değil mi arkadaşlar” diyerek salona da onaylattı.

***

Başbakan Ahmet Davutoğlu, salondaki programda ve akşam Dedeman Otel’deki konuşmasında Konya’nın kendisini karşılamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konya’dan en az yüzde 75 ve milletvekillerinin tamamını istemesi de önemli bir detaydı...

***

Konuşmanın ardından adaylar tek tek kürsüye davet edildiler ama bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen hafta hayatını kaybeden Konya Milletvekili adayı Abdullah Ağralı'nın babası Hacı Ağralı’yı kendisinin de yakından tanıdığını belirterek “Fatiha” istedi. Bu esnada salondaki müzik de kesildi.

***

Davutoğlu Hocamızın Konya’ya hazırladığı sürprizi öğrendikten sonra ‘bu tarihi’ hizmetin ‘tarihi bir oyla’ taçlanmasının doğru olacağını her Konyalı düşünmüştür...

Başbakan Ahmet Davutoğlu Hocamız, Konya’ya metro müjdesini vererek yeni bir ufuk çizdi...

Bir defada Konya’ya yapılacak en büyük ulaştırma yatırımının kapısını açtı...

“Vefakâr şehre teşekkür vakti” diyerek de, Konya’nın geçmişte gösterdiği vefaların bir karşılığının bu hizmet olacağının vurgulanması ‘ince’ bir detaydı.

Yani ‘seçim rüşveti’ asla değil...

Konya’nın vefasına bir karşılık...

***

Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin’den Kayacık Lojistik Merkezi’nin 2016 yılında tamamlanacağını öğrendik... Ama asıl heyecanımız ‘metro’ ile kanatlandı...

-Metro projesi 3 aşamada, toplamda 45 kilometre olacak. 

-3 milyara mal olacak proje 2020’de tamamlanacak.

-Metro ile yüksek hızlı tren hattı entegrasyonu sağlanacak.

-Etaplar halinde yapılacak projenin ilk etabı Kampus-Alaaddin-Gar-Beyhekim arasında, 2. Etabı Fetih Caddesi-Karatay’da, 3. etabı NEÜ-Çevre Yolu-Yeni Gar arasında olacak.

Başbakan Davutoğlu Hocamız, 2020’de tamamlanması beklenen projenin ilk etabının 2018 Aralık ayına yetişmesi talimatını da verdi...

Şimdi siz söyleyin; yüzde 75 hayal bir rakam mı?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum