Yaya kaldırımlarımız

Toplumumuzun yüzde yüzünün gelip geçttiği  , insanlarımızın sel gibi aktığı , günün en yoğun  saatlerinde  yaya Trafiğinin yükünü çeken Yaya Kaldırımlarımızın  Oto Park niyetine kullanıldığını  söylesem bana darılır mısınız ?

        Yazacaklarım  sanal değil gerçektir. Zaten bunu söylemeye de ne hacet .  Her şey ortada görüp  duruyoruz .Park yasağı olan mahallere konulmuş olan Levhalara  rağmen ana Caddelerimizde  bile doğru dürüst  yürüme imkanı bulamıyoruz ..

        Hele ara sokakların hali daha da perişan .  Sitelerin veya irili ufaklı evlerin    iş yerlerinin önü   park yapan arabalarla dolu..

        Yaşadığımız bu Asırda  refahın Simgesi  Motorlu Taşıtlardan  hepimiz payımızı almaktayız .Pahalılık, yokluk ,  enflasyon edebiyatı  dil alışkanlığı gibi bir şey . Kim ne derse desin yaşantımızda REFAH en üst düzeyde seyrediyor .

        Fiyatları  otuz binlerden başlayıp  yüz binlere kadar varan lüks Otomobilleri   kullanabilen bir ülke  insanları için ilkel hayattan  bahsetmek  mümkün değildir.

        Eğer toplumumuzda  fakir kesimin durumu araştırılacak olsa   bu oranın  çok düşük seviyelerde  kalacağını söylememiz mümkündür.

        Vaktiyle evinin ahırında  kullanacak bir EŞEĞİ   bile olmayanların bu gün altlarında lüks arabaları ,yazlıkları , yatları vardır.

       

        Hele sonradan görmüş oldukları her hal ve hareketinden belli olanların   arabalarını  kaldırım kenarlarına kadar çıkartıp  gelişi güzel bırakıp gidenlerin ,bir nevi hava atanların  bu seviyesiz hareketlerine  çok üzülenlerden birisi de benim ..

        Her ne olursa olsun , Piyasalar ne kadar durgun giderse gitsin , Borsalar insin çıksın , Döviz kurları oynasın dursun  ama yine de  sokaklardaki bu müthiş  israfın  simgesi  olan bu manzara  , bu ihtişam  muhteşem bir hayatın  göstergesi değil midir ?

        Bu arada dar gelirli  Vatandaşlarımızın sıkıntılarını da  göz ardı etmek mümkün değildir . Varını yoğunu   ortaya koyarak   imkanlarını sonuna kadar kullanıp  tahsildeki çocuklarını  okutmak azminde olan  , zorlara karşı direnen , mucizeler yaratan   fedakar annelere  Babalara da  Allah yardımcınız olsun diyoruz .. Ve kutluyoruz ..

        Yalnız kutlamakla kalmayalım  sosyal yardımlaşmalar da  roller üstlenelim diyoruz ..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.