Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Yarım Konyaspor eşittir bir puan

Konyaspor transfersiz geçen bir devre arasından sonra Sakarya deplasmanı öncesi taraftarını korkutmuştu. Yeşil-beyazlılar, Neca e Tayfun ile Eren ikilisine bel bağlayarak düşe hattındaki rakibine gol atmaya çalıştı. Maçın ilk yarısında Konyaspor sadece rakibine göre iyiydi. Üzerinde aşırı bir stres olan Skaryasporlu futbolcular, en yakınındaki arkadaşıyla bile paslaşmaktan acizdi. Konyaspor bu durumda takıma karşı Erman Özgür’ün kötü olduğu dönemlerde takımda yıldız oyuncu bulunmamasının sıkıntısını çekti. 

Neca belli dönemlerde oyunu rahatlattı. Kaleyi uzaktan görmeye çalıştı ama o bir golcü değil. Ancak gol için bel bağlanan isimlerden Eren Şen tesadüfen de olsa takımını 1-0 öne geçirtti. İtirazlar topun çizginin dışından çevrildiği yönündeki kararı değiştirmedi ve rakibin kendi kalesine attığı golle Konyaspor 1-0 öne geçti. Yani Konyaspor yine gol atmayı beceremedi. Karşılığında gol yemeyi ise yine başardı.

Rakibin kendi kalesine attığı golden sonra Nurullah Sağlam’ın Erman Özgür’ü çıkarıp yerine Erman Ergin’i alması, niyetini de ortaya koydu. Bazen Hıncal Uluç’un söyledikleri acaba doğru mu diye düşünüyorum. Nurullah Sağlam’a korkak derken acaba haklı mı? Bilemiyorum. Ama ne ikinci golü atmayı beceriyoruz ne de skoru korumayı. Nurullah Sağlam, bu handikabı çözerse kim bilir nerelerde olur?

Maç sonrası futbolcusundan teknik direktörüne kadar hepsi Sakarya karşısında kötü oynadıklarını ama alınan bir puanın iyi olduğunu söylediler. Bu güzel gelişme. Deplasmanda berabere kaldıktan sonra kötü oynadıklarını söyleyebiliyorlar ama bence aksi gibi yanlış zamanda bu itirafta bulunuyorlar. Çünkü çok kötü Sakarya karşısında Konyaspor iyiydi ve üç puanı alan taraf olmalıydı.

Üç tane yarım golcüsü olan bir takım zor durumdaki rakibinden bir puanı rahat alıyorsa, bir tane tam golcüsü olan Konyaspor neler yapar siz düşünün. Sakarya’dan alınan bir puan iyi değil. Maçı izlemeyenler, (deplasmanda alınan bir puan iyidir diyerek) memnun olsa da o sahadaki rezaleti görmüş biri olarak, bence üç puan alınmalıydı.

Son bir not, Nurullah Sağlam, maçtan sonra yönetime transfer mesajı göndermedi. Hayretler içerisinde kaldım. İyi mi kötü mü bilmiyorum ama bu haftaki Denizli maçı zor geçecek. Kolayı zorlaştıran acaba zoru kolaylaştırabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar