Vandalizmin altın çağı

Yaklaşık 1 yıldır Orta Doğu Teknik Üniversitesinde mescitlere yönelik organize bir saldırı var. Bunların sonuncusu geçen hafta mubarek bir kandil günü yaşandı. mescidin dolu olması nedeni ile mescidin hemen önündeki alanda namaz kılan öğrencilere 30-40 kişilik bir grup ellerinde sopalarla saldırdı. Allah korudu, saldırıya uğrayan öğrencilerin sağduyusu daha vahim olayların olmasına imkan vermedi.

Bu olaylar gösterdi ki;

Ebu Cehil ve avanesi,Kabe’de namaz kılan Müslümanlara doğrudan saldırmaya cesaret edememişti.  Zulum ve azgınlıkta Bizim ODTÜ’lüler, Ebu Cehil’den fersah fersah ileride.

Suriye’de, Irak’ta cami bombalayanlar yalnız değiller. Ey Esed’inŞebbihası, sizden bizim buralarda çok var.

Mescidi Aksaya botları ile giren İsrail Askerleri yalnız değil. Ey Şaron’un Siyonist askerleri, sizden bizim buralarda çok var.

Diyarbakır Ulucami’yi yakanlar yalnız değil. Ey Kandil’in YPG’si, sizden bizim buralarda çok var.

ODTÜ’lü güruh, 21. Yüzyıl Vandalizm’in Altın Çağı olduğunu bizlere ispat ettiler.

Dünya Üniversite Liginde ilk 500’e giren iki üniversitemizden birisi olan ODTÜ’nün yetiştirdiği öğrenciler,  en temel insan hakkı olan Din, Vicdan ve Düşünce Özgürlüğünü yok sayabiliyor, kendisinden farklı olana hayat hakkı tanımayabiliyor.

İlkçağlardan beri tüm insanlığın üzerine konsensüs sağladığı Mabetlerin Dokunulmazlığı Prensibini yok sayabiliyor. 

Kibir, ahh kibir! İblisin isyanına neden olan tehlikeli hastalık… tüm insani hasletlerini imha eden bir hastalık… Rabbim beri kılsın. 

Son olaylarda güvenlik önlemlerinin olmayışı, ODTÜ yönetiminin kastını göstermiyorsa da acizliğini ortaya çıkardı. Aynı ODTÜ yönetiminin geçen yıl Kasım ayında Malazgirt Yolunu açmak için çalışma yapan Ankara Belediyesi Ekiplerine geceden önlem alabilmişti.  İnsanın önceliği başka olunca böyle oluyor demek ki…

ODTÜ'deki son vahim mescid saldırısı gösterdi ki AHLAK önceliği olmayan bir eğitim, ya PR çalışması ile üretilmiş beceri mezatçısı hainler ya da zalim Hitlerin kötü taklitlerini üretmektedir. Devletin, AHLAK önceliği olmayan bir eğitim kurumuna niteliği artırmak için zaten kıt olan kaynaklarla yapacağı her yatırım, daha nitelikli katiller, hainler ve suç makineleri yetiştirme sonucunu doğurmaktadır.

Sonuç olarak;

En temel insan hakkı olan ibadet hürriyetini şiddet kullanarak engelleyen sorumlular hakkında Türk Ceza Kanunun 115/2 maddesi gereği işlem yapılmalıdır.

Bu Vandalizme prim veren, teslim olan, alan açan ODTÜ Yönetimine,  kamu adına görev yaptığını, kamu erki kullandıklarını birisi söylemelidir. Başta Rektör olmak üzere yönetim ve ihmali görülenlerderhal görevden alınmalıdır.

Bir meydan okuyuş da Beyaz Üniversitelerin mensuplarına;

Türkiye eski Türkiye değil. Sizin Taşra olarak küçümsediğiniz Anadolu Üniversitelerinde çok nitelikli bir kadro yetişmekte. Akademik ve kültürel dünyada tekeliniz kırıldı. Bırakın şu kibri de, varolan birikiminizi Yeni Türkiye’nin inşası için değerlendirin.

Yoksa tarih sizi tasfiye edecek.

Ve en önemlisi, Ahlak öncelikli bir eğitim sistemi üzerine artık düşünmemiz gerekiyor.

Bu mevlid kandilinin temasının El-Muslih (Islah Edici) olması da belki de hayırlı bir başlangıç yapmamız için Rabbimizden bir işarettir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.