Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

MENAJERE VERİLEN 20 BİN TL

Konyaspor transfer dönemine hızlı girdi. “Hayırdır! Bir oyuncu alındı da biz mi duymadık?” dediğinizi duyar gibiyim. Unutmayın transfer dönemi sadece gelenler değil gidenler de önemlidir. Gidecek oyuncuları erkenden belirlemeleri hayli olumlu bir gelişme.

Kaç maç oynadığını bile hatırlamadığım, kırmızı kart görünce kaybolup giden Rum Vatandaşı Dossa Junior, kötü bir sol bekimiz olmasına rağmen hiç umut vaat etmeyen Özgür Özkaya, Aykut Kocaman’ın çok iyi olmamasına rağmen getirip sonra da oynatmayıp ıskartaya çıkardığı Kenan Özer (yönetim henüz net değil diyor), kilo vermemek için elinden geleni yapan Sissokko ve günahsız Borek’in gönderilmesi son derece olumlu kararlar oldu.

Sissokko dışında bu oyuncuların hiçbirinin yerine yeni transfer yapılması gerekmiyor ama takımın görünen eksikleri de yok değil. Yönetim, sol bek, sağ bek, sağ açık, orta saha ve forvet olarak en az 5 oyuncu düşünüyormuş. Bence abartılı.

Konyaspor ilk iş olarak iyi bir sol bek almalı. Oyunu ilerde de oynayabilen bu oyuncu sayesinde Mehmet Uslu da iyi bir alternatif olur. Meha’nın boş bıraktığı bölge de böylece dolmuş olur. Sola adam alınınca Abdülkerim Bardakçı gerçek yerini düşünerek çalışmaya devam eder. Dossa gittiğine göre Selim ile birlikte stopere iyi birer alternatif olurlar. Sağ bekte sorun yok. Ömer Ali’ye bir şey olsa Ali Turan da, Çamdalı da, M’Bamba da orada oynayabilir.

Sağ açığa alınacak heyecan verici bir yabancı Ömer Ali’nin işini de kolaylaştırır ama Kocaman, Ömer Ali’yi ilerde oynatmak isterse sağ beke bir oyuncu alınabilir. Orta sahanın ortasına neden transfer yapmak istediklerini ise anlamak güç. “Yedek olsun” diyedir inşallah. Yoksa boşa gider. Golcü konusunda ise kimse hayır demez galiba. Çünkü Rangelov da Bajic de iyi oyuncular ancak göz dolduran, en az iki maça bir gol atan oyuncular değil.

Transfer listesinde yine garip garip isimler geçiyor. Bunları şimdilik yazmaya gerek yok ancak bu takımın sol bek, sağ açık ya da Ömer Ali’nin durumuna göre sağ bek ve olursa bir de golcüye ihtiyacı var. Gerisi israf olur.

Gelelim menajer konusuna. Abisiyle birlikte Konyaspor’a zarar ettiren Seyit İçgül gitsin diye çok uğraştım. Bu kez de yine tanımadığımız ve hiçbir menajerlik başarısı olmayan, para kazansın diye getirilmiş bir isim çıktı karşımıza. Murat Erdoğan’ın, Aykut Kocaman’ın referansıyla geldiğini biliyoruz. Neyse ki giderken de pek ses etmediğini duydum, sevindim. Çünkü arkasında dursa kulübe ya da takıma nasıl bir katkısı olduğunu izah etmesi gereken kişi de Hoca olurdu. Aldığı 20 bin lira da Konyaspor’un cebine kaldı. Kulüp içinden biri bu işi 5 bin liraya yapar.

Hayırlı olsun. İsabetli kararlar alınıyor.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar