Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Uğur’un çok seveni varmış

Yav bu Uğur’un ne çok seveni varmış. İki gündür gazeteye gelip bir bardak çay içmek isterim, patron dolu, Uğur dolu. Gelen giden. Ne oluyor kardeşim yaaa…

Kıskandığımdan değil, ama Uğur Özteke’nin 29 yıllık gazeteciliğinin üstüne de bu yakışırdı. Biz SSK’dan emekli olduktan sonra şurda yazmaya başlayalı ne oldu ki? Neyse kendimle kıyaslamadım zaten. Fakat Uğur’un gelişi yeni bir heyecan yarattı gazetede.

Patronun dediğine göre Uğur’la ikimiz Konya’nın tozunu atacakmışız. Her gün bi o, bi ben…
Bu arada dünkü yazımızla ilgili Vali Bey ve Emniyet Müdürümüz gereken alakayı göstermişler. Kendilerine teşekkürü borç bilirim. Borçlu kalmayı sevmediğimden dolayı da hemen edeyim. Efendim çok teşekkür ederim.

Ayrıca kunduracılarla ilgili yazdıklarıma bir cevap geldi. Daha doğrusu bir hatırlatma. Kunduracılar Odası eski başkanı Mustafa Lamcı, ayakkabı sektörünün Çin istilasına uğradığını, hükümetin de gerekli tedbirleri alamadığını belirterek konuyu köşemize taşımamızı istemişler. Ne demek, buyurun köşe sizin. Lamcı’nın gönderdiği mektubu aynen aktarıyorum.

Memleketi Kurtaran Adam,

Sayın Hacı abi. Hacı abi diyorum çünkü, genelde yazılarınızda bu şekilde hitap edildiği geçiyor. Yazılarınızı zevkle okuyorum, gerçeklere parmak basıyorsunuz.
Ayakkabıcılar ile ilgili ise, ister istemez alındım, çünkü mesleğim. Siz haklısınız dün bu şekilde tezgahtarlar vardı. Ama bugün sıkıntılı olan 10, 15 ayakkabı mağazası değil;10 binlere varan çalışan insan kitlesi. Maalesef ayakkabı sanayi kan ağlıyor. Sebebi Çin istilası. Hükümetin yanlış politikası, her bir giren konteyner mal bir işletmenin kapanmasına sebep. Olaya bu yönden bakın. Siz değerli dostlarımızı Aykent Sanayinde kahve içmeye ve esnafın halini görmeye davet ederim. Memleketi kurtarmanın yanında inşallah ayakkabıcıyı da kurtaran olursanız sevinirim. Selam ve Saygılar.
MUSTAFA LAMCI

***
Müftü Bey’e

Bazı geceler yatsı ezanını öyle güzel sesli ve makamlı okuyan bir müezzin kardeşim var ki sormayın gitsin. Ona bayılıyorum. Hemen kalkıp namaza gitmek için can atıyorum. Valla yalan söylemeyeyim, her zaman namaza gidemiyoruz, ama bu dediğim kardeş kimse, beni çağırıyor kardeşim yaaa…
Müftü Bey’den ricam o sair vakitlerde kuru kuru uzatan müezzini değil de Medineli müezzinlerin makamında okuyan kardeşi daha çok mikrofona versinler. Nasıl olsa ezanlar merkezi sistemle, oturur dinleriz. Hem de bu işin sevabı olur, ona göre. Bu kardeş her zaman okumaya müsait değilse, teybe kaydedin, banttan dinleyelim, zararı yok.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.