Üç Ayların Kutsiyeti

      Bu gün  mübarek ramazanın üçüncü günü. Derunumdan gelen bir sesi sizinle paylaşıyorum. Bir kere değil halimize bin kere şükretsek yeri var.Dünya Fani.

      EY İNSAN .EY BİVEFA. GÜVENDİĞİN  HAKANLARIN HANİ NERDE.

      BUNCA DİLBER BUNCA CAN CANANLARIN NERDE.

      MALIN MÜLKÜN TOPLADIN O TEN YALAN OLMUŞ,

      GÖSTER BANA HANİ İMKANLARIN NERDE.

      O SEVDİKLERİN  O MUHABBET YARENLERİN NERDE.

      YALAN DOLAN GEÇTİ GÜNLER HEYHAT MI HEYHAT

      SIRAT KÖPRÜSÜNDEN  VARMI GÜCÜN GEÇMEYE

     O halde çok düşünmemiz lazım.DÜNYA DUA ÜSTÜNDE DURUYOR. Bu alemler,bu sonsuz nimet, bu gök bu yer yüzü ihtişamı , bu ilahi AŞK ruhlara dolmasaydı bu Dünya ne işe yarardı Allah aşkına.Şükredenlerdeniz elhamdülillah.

      İlim irfan yuvası  Konyamızda  Peygabber soyundan gelme EVLİYA  kökenli yatırlarımız var. Bunların sayısı  babam İbrahim Aczi Kendi’nin beyanına göre (329) adet. Selçuk Es üstadımızın  ( 379 ) adettir.

      İsimleri tesbit edilmiş Peygamberlerin adedi altı dır. İsimleri tesbit edilememiş Peygamber adedi ise  sekizdir. Toplak olarak Konyada  ( 14 ) adet  Peygamber yatmaktadır.  Bu Peygamberlerin ismi bilinenler şunlardır.

      İKLİS PEYGAMBER, MERİH PEYGAMBER , ÇAĞDIM VEYA CUKUTYAN PELGAMBER, MİHRAN PEYGAMBER,  Bu Peygamberlerin  Musalla mezarlığında ve Türbe zaviyelerinde yattıkları bilinmektedir. HAMUN  ile SALİH Peygamber KALE KAPUSU Mezarlığında  yattıkları bilinmektedir. Duada bulunalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.