Bu Bir Tarih Terörü

Yine başladı birileri soykırım goygoyculuğuna!

Osmanlı İmparatorluğu Ermenilere ve diğer Hristiyan azınlıklara soykırım uygulamış. Soykırım uyguladığı için zaten bunların seslerinin yüksek çıkışı!

Ortada vatana ihanet vardır ama bundan kimse bahsetmez. “Türkler bizi kesti” diyenlerin de yedi ceddi katildir.

Sırf bu içi boş mesele yüzünden uluslararası alanda ülkemize dayatılmayan şey kalmadı.

“Ermenilere soykırım yapılmıştır” ifadesi en basit tarifiyle Bir Tarih Terörüdür!

Bu sahte suçlamalara karşı Türkiye’nin arşivleri açıktır ve gerekli cevapları her zaman olmuştur.

Erzurum’da dokuz kişiyi idam edip on dört yaşına kadar olan erkek nüfusu meçhul yerlere gönderenler, aynı yerde Ermeni mahkemelerinin dört yüz kişiyi asması da soykırıma dâhil mi?

Balekan Karyesinde (Köy) katledilenlerin cesetlerinin köpeklere yedirilmesi, Çukur’da esir edilen kadın ve kızlara tecavüz edilip, ihtiyarların yakılması, çocukların süngülerle öldürülmesi de de soykırıma dâhil mi?

Salimli’ye giren bir Ermeni çetesinin köyde ne kadar bakire genç kadın varsa hepsinin ırzına geçmeleri, karşı çıkanların aileleri önünde aynı şeye maruz kalmaları da soykırıma dâhil mi?

Rusların Ermeni çeteleriyle birlikte Bitlis ve Muş civarında istila ettikleri köylerde kadınları ve çocukları katletmeleri, zulüm edip eziyet etmeleri de soykırıma dâhil mi?

Daha yürüyemeyen emekleyen bebeklerin, annelerine çeşitli ıstıraplarla canlarına kıymaları da soykırıma dâhil mi?

İhtiyarları hanelere doldurup diri diri yakmak peki?

Cami ve türbeleri yakıp yıkmak?

Cesetleri parçalayarak ateşte pişirip sağ olanlara yemeleri için çeşitli zulümler yapmak?

Küçücük bebekleri kaynayan kazanlarda yakmak?

Kalemlerin yazmaktan haya ettiği, insanın içinin parçalandığı, okurken bile sinirlerin bozulduğu bu zulümleri Ermeni çeteleri ve destekçileri Ruslar ve diğer hainler el birliği edip yapmışlardır.

Kaçmaya çalışanların başına gelenleri, türlü yapılan eziyetlerin şekillerini, devlet arşivlerine girmiş ve hala kurumamış gözü yaşlı mektupları yazamadım bile.

Ne dediniz?

Soykırım mı?

Siz bunu kendi halkını fırınlarda yakan Hitler başta olmak üzere nice kendi yarattığınız katillerinize anlatın. Karşılıklı poker oynarken öteki tarafta kaç derecede yanacağınızı da istişare etmiş olursunuz hem.

Bence güzel fikir!

Not: Ne zaman nerede öldürüldükleri, canlarını nerede teslim ettikleri bilinemeyen ve hala isimleri dahi olmayan çeşitli acılara birlikte göğüs germiş o kahramanları minnetle anıyoruz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.