M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Türkiye’yi seven; gönlünü ortaya koysun!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı dinliyorum...

Geçen yıl gittiğim Karadağ’da bizzat duyduklarımın aynısını anlatıyor:

Diyor ki:

-Biz sadece Türkiye değiliz. Bizi anlamak için Bosna’ya, Makedonya’ya, Arnavutluk’a, Kosova’ya gitmek lazım. Bizi anlamak için Sudan’a, Darfur’a gitmek lazım. Oradaki insanların size bakışını, oradaki insanların size yüklediği anlamı gözlerinde okumadan Türkiye’nin değerinin anlaşılmadığını bizzat yaşamış bir kardeşiniz olarak en son Balkanlar’da, Üsküp’te yaptığımız başkanlar kurulu toplantıda insanlar bize “acaba Türkiye istikrarsızlaşır mı, acaba Türkiye’ye bir şey olur mu” diye kaygılarını paylaşırken, onların tedirginliklerine şahit olmak bizi üzdü, bizi kahretti. Çünkü onlar Türkiye ortadan kalktığında, Türkiye gücünü kaybettiğinde kendilerinin nefes alamayacağını bizlere ifade etti. “Bizim garantörümüz Türkiye” dediler. Onun için hesaplar Türkiye üzerine.

***

Karadağ Zekât Vakfı Başkanı Satki (Sadmir)  Hadzijic’in kulakları çınlasın!

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Balkan göçmenlerini tek tek ziyaret ederek Uzun Adam’a destek istediğini anlatmıştı

 “Neden destek istedin?” diye sormuştum...

Cevap keskindi:

-O bize sizden daha fazla gerekli.

***

Demişti ki:

-Manisa’da Uzun Adam’la karşılaştım. Ona, “Buraya sizden bir şey istemeye gelmedik” dedim. Tayyip Bey beni dinledikten sonra çok duygulandı.

-100 yıldır bizim buralarda hiçbir hakkımız yoktu. Güçlü Türkiye geldikten sonra bizim de elimiz kuvvetlendi. Şimdi bir Sırp bize yan bakarsa ona “Tayyip Baba senin kulaklarını çeker” diyoruz. Bize burada yan gözle bakmaya cesaret edemiyorlar Türkiye güçlü olmazsa biz burada ölürüz!

***

Geçen seçimde Osmanlı’nın Balkan şehri Üsküp’ten hareket eden 4 otobüs dolusu Arnavut ve Türk, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Konya’da yapacağı son mitinge katılmıştı.

Heyet Başkanı Hüsrev Emin’le görüşmüştüm...

 “Bu seçim Türkiye’den daha çok Balkanlardaki Türkleri etkileyecek bir seçimdir” demişti...

Neden diye sormuştum...

Buyurun okuyun:

-Türkiye’nin güçlü olması, Balkanlarda ve diğer coğrafyalardaki Türklerin ve mazlumların daha mağrur durmasını sağlıyor. Biz biliyoruz ki arkamızda güçlü Türkiye var. Bu güzel günlerin devam etmesi için de Balkanlar’da önemli hizmetlere imza atan AK Parti Hükümeti’ni ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu oylarımızla olmasa da gönülden desteklemek istedik. Biliyoruz ki Anavatanımız Türkiye.

***

Keşke iç siyasette AK Parti’ye karşı mücadele edenler Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın da söylediği gibi en azından Balkanlara gidip neler yaptıklarını bir görseler.

TİKA’sıyla, Yunus Emre Enstitüsü ile, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile artık Osmanlı yadigarı topraklarda ve tüm mazlum coğrafyalarda büyük işler yapıldı...

***

Türkiye bir süredir 2023 hedeflerinden bahsedemez oldu...

Terör yeniden gündemimizin 1. sırasına geldi...

Rusya, Esed yanlısı siyasetini bir adım öteye taşımaya çalışıyor...

Bölgedeki Türkmenlerin garantörü de Türkiye...

Şimdiye kadar ekonomimizde derin dalgalanmalar olmadı ama 1 Kasım’dan sonra yeni bir istikrarsızlık dalgasının bizi nereye sürükleyeceğini konuşmak bile istemem.

Bu seçimde Türkiye’yi seven; gönlünü ortaya koyacak.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum