Türkiye ve seksen milyon kazandı

  Seçim sonuçları belli olduktan sonra yüzlerce akraba, eş,dost, arkadaşımız, kardeşlerimiz  seçim sonucu sevinçlerini paylaşmak ve tebrik etmek için şahsımı aradılar.

  1-Kasım akşamı ilk gelen seçim sonuçları Akparti’nin tek başına iktidar olduğunu söylüyordu. Kesin olmayan sonuçlara göre Akparti %49,5 oy ile 317, CHP %25,3 oy ile 134, MHP % 11,9 oy ile 40, HDP %10,7 oy ile 59 Millet vekili çıkarmış oldu.

  1-Kasım seçimlerinde Akparti oyunu % 8,6 vekil sayısını 59, CHP oyunu % 0,3 vekil sayısını 2 artırdı. MHP kendi oyunu 4,4 puan vekil sayısını 40, HDP oyunu 2,4 puan vekil sayısını 21 düşürdüler.

  7-Haziran seçimlerinde halkımız siyasi partilere birer mesaj verdi. Bu mesajlardan bir hükümet çıkmayınca bu seçimin adı vize sınavı oldu. Vizeden geçen olamayınca partiler adı 1-Kasım olan final sınavına girdiler.

  Halkımız, 7-Haziran da mesajı doğru alan, dersine iyi çalışan Akparti’nin notunu 1-Kasım da  artırdı ve final sınavından geçirdi. Akparti’ye;’Beni tek başına yönetebilirsin.’ dedi

  Halkımız CHP’ye;’’Sen benim 7-Haziranda verdiğim mesajı alamadın, gayret göstermedin, risk almadın, etliye sütlüye karışmadın ve sessiz kaldın. Bu nedenle 1-Kasım final sınavında kendi  notunu artıramadın!’’ dedi.

  HDP ye;’’Ben sizlere; sırtınızı PKK’ya, Rojava'ya, Kobani’ye  YPJ'ye, YPG'ye ve PYD’ye dayayınız diye oy vermedim! Ben size; yönünü  Pkk’ya, Kandil’e arkanızı halka, meclise dön demedim! Ben size; bölgemizde halkın sorunlarıyla ilgilen ve  taşın altına elini koy dedim. Dediklerimi yapmadığın için senin notunu düşürdüm! Bu sınavı geçemedin!’’ dedi.

  MHP ye:’’Ey Bahçeli!; Yanında  siyaset yapanlarla istişare et. Onların ve tabanın sesini dinle! Her şeye HAYIR deme! Hayır dediklerin memleket meselesi ve benim için hayati meselelerdi! Görev hasıl olunca ‘EVET’ demeyeceksinde  ne zaman evet diyeceksin? Dediklerimi yapmadığın için seninde  notunu düşürdüm, sınıfta kaldın!!’’ dedi.

  Halkımız, 7-Haziran mesajını doğru alan, dersine iyi çalışan Akparti’nin notunu 1-Kasım da  artırdı ve final sınavından geçirdi.

Halkımız Akparti’ye 1-Kasım da;’’3-Kasım 2002 tarihinden bugüne kadar beni-bizi en iyi anlayan hep sen oldun! 7-Haziran’da dediklerimi, istediklerimi, hatırlatmalarımı tek sen anladın. Uyarılarımı sadece  sen dikkate aldın, mesajımı iyi okudun!’’ dedi.

  Halkımız Akparti’ye 1-Kasım da;’’Onlar, eskiden de benim sorunlarımla ilgilenmezdi, derdimi dert etmezdi,  derdimle dertlenmezdi, ellerini taşın altına hiç  koymazlardı. Yıllarca geçen süre içerisinde ‘acaba?’ değişdiler mi? Diye 7-Haziranda bir fırsat verdim. 1-Kasım’a kadar onları takip ettim. Değişmediklerini görünce 1-Kasım demokrasi sınavında onların notlarını düşürdüm.’’ Dedi.

  Halkımız Akparti’ye 1-Kasım da;’’8-Haziran da;’Bunda da bir hayır vardır. Bizim hayır bildiklerimiz şer, şer bildiklerimiz hayır olabilir.’ Dedin. Sen;’ Hak şerleri hayr eyler

Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler...Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.’ Dedin. Hakka teslim oldun, razı oldun. Demokrasiye ve Milli iradeye saygı duydun!’’ Dedi.

  1-Kasım; 80 milyona hizmet etmek için yeni bir sefere çıkan hizmet kervanını 2019 a,  taşıyacak, götürecek yolun, tünelin başıdır.

  1-Kasım, Türkiye’yi  ışığın göründüğü yere, ufka,  palangaların söküleceği,  zincirlerin kırılacağı yere taşıyacak, götürecek  yolun, tünelin başıdır.

  1-Kasım’da bu gemi su almadı.Türkiye, tüm halkımız kazandı, herkes kazandı. Hepimizin, mazlum milletlerin yeni umudu oldu.

  1-Kasım, Filistin’in, Gazne’nin, Bağdat’ın, Afganistan’ın, Myanmar’ın, Arakan’ın, Somali’nin, Sudan’ın, Saray Bosna’nın ve tüm mazlum milletlerin yeni umudu oldu

  Devletine, güvenlik güçlerine, halkımıza silah doğrultmayan herkese hizmet yaptı. 13 Yıldır hizmet etme noktasın da  hiç ayırım yapmadı. CHP’ye oy verene, MHP’ ye, HDP’ye oy verene, Akparti’ye oy verene, vermeyene, eleştirene, muhalif olsun olmasın herkese hizmet yaptı.

  Akparti’nin iktidar olması ile, Türkiye kazandı, tüm halkımız kazandı, 80 milyon kazandı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.