Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

TÜFAD’IN BAŞARILI GECESİ

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Konya Şubesi’nde kongre yapıldı. Süleyman Körsu’nun karşısına, Konya’nın önemli teknik adamlarından İsmet Karababa çıkınca, “Artık TÜFAD önemli işler yapacak” dedim. Çünkü Karababa’nın ekibi iyiydi. Böyle yerlerde kimse tek başına bir şey yapamaz. Karababa’nın ve ekibinin vizyonunun farklı olduğunu biliyordum. Seçim beklendiği geçti. İsmet Karababa göreve geldikten sonra TÜFAD’a ivme kazandıracağının, Konya futboluna ve antrenörüne çok şey kazandıracağının ilk sinyalini salı gecesi verdi.

 

Konya futbolunun bütün önemli isimleri ödül töreninde buluştu. Belediye Başkanları, iktidar ve muhalefetten milletvekilleri, Konya futboluna ve sporuna önemli açılımlar getiren Selçuk Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Süleyman Okudan, TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, futbol taban birliklerinin temsilcileri, antrenörler, yöneticiler, yazılı ve görsel basının yöneticileri, herkes oradaydı. Kısa sürede gerçekleşmesine rağmen yoğun bir çalışmayla güzel bir tören hazırlanmış. Bazı eksikler vardı ancak geleneksel hale getirilecek bu törenin gelecek yıllarda çok daha iyi ve kapsamlı yapılabileceğini gördük.

 

Bu tören bazıları tarafından klasik bir ödül töreni olarak algılanabilir. Ancak bence ASKF’nin amatörde yılın enlerini seçmesinin yanında futbol camiasında başarıyı, hizmeti, katkıyı kesinlikle ödüllendirmek gerekiyordu. TÜFAD bu anlamda önemli bir açığı kapatmış oldu. Yaptığı tesislerle büyük hizmet veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Mehmet Hançerli’nin, Konya Şeker’in Başkanı Recep Konuk’un, Selçuk Üniversitesi Rektörü Süleyman Okudan’ın, Ünal Karaman’ın, Yavuz İncedal’ın, Yasir Elmacı’nın, futbolun yoluna ışık tutan habercilerin onurlandırılması gerektiği gerçeğini kim inkar edebilir.

 

İsmet Karababa’nın şahsında TÜFAD yönetimini tebrik etmeli ve bundan sonra yapacakları çalışmalarda futbol camiası onlara destek olmalı. Ama en önemlisi Konya’nın kendi çocuklarından iyi futbolcular ve bu futbolculardan iyi antrenörler, teknik direktörler, yöneticiler yetişmesi için üzerine görev düşen herkes, küçük hesapları, adamcılığı bırakıp çalışmalı.

 

Konya futbolu üst düzeyde temsil ediliyor ama hak ettiği yerde değil.

Önceki ve Sonraki Yazılar