Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Transfersiz kritik galibiyet

Bursaspor maçında takımın yenilmesinde büyük etkisi olan sol bek Mehmet Uslu’nun Aykut Kocaman’ın gazabına uğrayacağı belliydi. Ama O’nun yerinde 1.94 boyundaki Stoper Vukoviç sol bek oynayınca gülümsemekten kendimi alamadım. Neyse ki maç boyunca ne O, ne de sağ bekteki Ömer Ali fazla hata yapmadı.

Konyaspor ilk yarı temkinli oynadı. Rakip kaleye az gitti ama sabırla denemeye devam etti.  Hasan Kabze daha istekliydi ve devre arasına gidilmeden attığı gol ile hem kendisine hem de takıma özgüven kazandırdı.

Kadroları kötü değil ama Eskişehirspor çok kötü oynuyor. Skibbe eğer ilk yarı Vukoviç’in üzerine oynamayı akıl etseydi ilk golü bulabilirlerdi. İkinci yarı Laval’ı da aldı ancak geç kaldı. Stres altındaki oyuncuları pas trafiğini doğru oluşturamadı. Selim ve Djalma’nın yerine giren Recep Aydın kademede hatasız oynayınca pozisyon bile bulamadılar.

Bursa ve Eskişehir maçlarından önce iki maçtan 4 puan alınması gerektiğini söylemiştim. Bir puan önemli bir kayıp ama çok büyük bir kayıp değil. Şimdi deplasmanda kritik maçlar başlıyor. Balıkesir, Sivas ve Erciyes maçları, Konyaspor’un ligde nereye oynayacağını belirleyecek.

TRANSFER Mİ İŞKENCE Mİ?

Tabi ki transferle ilgili de yazacaklarım var. Yıllardır gazetecilik yapıyorum, bugüne kadar hiçbir devre arası transferinde bu kadar heyecanlı günler geçmemişti. Bir yandan taraftar baskısı, bir yandan Aykut Kocaman’ın “restleri” arasında kalan Konyaspor yönetimi, tabiri yerindeyse kime elini attıysa kuruttu. Bazı oyuncular hasta çıktı, bazısının kulübündeki yönetici hapiste. Kimileri de Konyaspor’a gelmek istemedi. Son üç günde Kaleci Belec ve Alexandr Hleb’in sözleşmesi feshedilince isimler ardı ardına netleşti. Ama yönetim özellikle Basın Sözcüsü Ahmet Baydar bu süreci yanlış yönetti. Basına ve taraftara verilen yanlış bilgiler, gerçekleşmeden açıklanan oyuncu isimleri yönetimin prestijine zarar verdi. Konyaspor uzun süredir iletişim sorunu yüzünden çok yıprandı.  

Bu süreçte beni en çok üzen Hleb’in gönderilmesi oldu. Aykut Kocaman’ın ısrarla gönderilmesini istediği oyuncuya, sözleşmeyi feshetmesi için yaklaşık 800 bin Euro verildi. Yani oynamadan bu parayı alacak. Başka takıma gidip bir de oradan para kazanacak. 2,5 milyon TL’ye yazık oldu. Keşke sezon sonuna kadar kalabilseydi. Umarım takım ligi iyi bir yerde bitirir ve Aykut Kocaman da gelecek sezon takımda kalır. Yoksa yazık bu paralara. Vallahi üzülüyorum ve kızıyorum.

 

Twitter: @selmansel  / Facebook: selman.akyuz

Mail: selmanselimakyuz@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar