Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Torje karnımızı kaşıdı

Taraftar sezon başladıktan bir kaç maç sonra ; “ne zaman karnımızı kaşıya kaşıya maç izleyeceğiz” demeye başlar. Takımın ligin bitmesine haftalar kala hedefine ulaşmasını ister. Ancak bu hedefe ulaştıktan sonra nasıl motive olacağını düşünmez. Ayrıca “heyecan yok” diyerek kendisi de maça gitmez. 

Torku Konyaspor sezon başında yeni stadyumun heyecanıyla daha üst sıraları hedeflese de Mesut Bakkal dönemindeki kötü başlangıç ve Aykut Kocaman'ın savunmayı geç oturtması “düşmeyelim yeter” diyenlerin sayısını çoğalttı. Ligin bitimine 7 hafta kala ligde kalma işini bitiren Konyaspor, 7. sıra hedefini belirleyip oyuncuları motive etmeye çalıştı. Fakat Galatasaray maçı hariç hedefli bir takım gibi oynamadı. Bunu çoğu takım yapıyor ama olması gereken Bursaspor gibi düşme hattındaki Karabükspor’a 7 gol atabilmektir.

Konyaspor, daha doğrusu Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçında ise bu şablonun dışına çıkıp, “madem motive olamıyoruz. Gelecek sezonun oyuncularını deneyelim” dedi ve  tam da benim istediğim kadroyu yaptı.

Volkan Fındıklı, Recep Aydın ve Özgür Özkaya gibi üç yedek oyuncuyla başladı. Özgür değil ama Recep ve Volkan iyi performans sergiledi. Anlamadığım ise son derece vasat bir oyuncu olduğu iki maçta anlaşılacak bir oyuncu olmasına rağmen, aylardır takımdaki Mahlangu’yu ısrarla  oynatması.

Ikinci yarı Torje, Djalma ve Kabze’nin girmesiyle gelen gol, özellikle  kiralık yabancıların gönderilmesinin zor olduğunu ortaya koydu. Maliyetleri yüksek ama yeni bir yabancı macerası Konyaspor'a çok yol kaybettirir.

Şunu söyleyelim: Konyaspor gelecek sezon UEFA ifadesini dillendirip taraftarı beklentiye sokmadan ilk 7 hedefi belirlemeli. Hedefin yanı sıra  yeni sezona hazırlanıyor gibi görünen Aykut Hoca’nın kalıp kalmayacağı. Hafta içi yönetimden bildi alıp yazarız inşallah.

Bu arada maça gelen taraftar, hem karnını kaşıya kaşıya maç izledi hem de Torje sayesinde galibiyetin keyfini çıkardı. Böyle yağlı ballı maçlar zor bulunur :) 

Önceki ve Sonraki Yazılar