Torbada yılan mı var?

    MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili E. Semih Yalçın, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın MHP ile ilgili sözleri hakkında açıklama yaptı. Yalçın, "Bilinmelidir ki MHP yılanla aynı torbaya girmez.

     Bunların ellerinde askerimizin, polisimizin, sivil vatandaşlarımızın, en çok da Kürt kökenli vatandaşlarımızın kanı vardır. Zulümle, baskıyla cinayetle, terörle doğu ve güneydoğuyu boğan, kundaktaki bebeklere kurşun sıkacak kadar canavarlaşan bir örgütün siyasi kanadının şereften söz etmesi gülünçtür.

     Bilinmelidir ki MHP yılanla aynı torbaya girmez. Bunların ellerinde askerimizin, polisimizin, sivil vatandaşlarımızın, en çok da Kürt kökenli vatandaşlarımızın kanı vardır. Zulümle, baskıyla cinayetle, terörle doğu ve güneydoğuyu boğan, kundaktaki bebeklere kurşun sıkacak kadar canavarlaşan bir örgütün siyasi kanadının şereften söz etmesi gülünçtür. Siyaset bir tarla, şeref de burada yetişen bir sebze olsa Demirtaş'a onun sapları bile düşmez.’’dedi.

    1999 da kurulan, DSP-­MHP­-ANAP koalisyonu kurulurken Rahşan Ecevit "Çocukları örgütlediler, hatta silahlandırdılar. Ya bizden olacaksın ya canından dediler" sözleriyle MHP’yi ağır bir dille eleştirmişti. 

     Rahşan Ecevit, koalisyonun en güçlü adayı MHP'ye yönelik sert açıklamalarda bulunarak "Katillerle koalisyon kurmam" dedi. Bahçeli, Rahşan Ecevit'in açıklamaları için istediği özür gelmeyince ikinci tur görüşmeler için verdiği randevuyu iptal etti.

    Ve nihayetinde devreye giren Demirel ve Yılmaz'ın çabalarıyla Bahçeli, koalisyon ortağı olmayı kabul etti. KOALİYONDA KRİZ 1999 seçimlerinden sonra koalisyon görüşmeleri sırasında, Rahşan Ecevit MHP ile temaslar sürdürülürken, "MHP ile koalisyonu içime sindiremiyorum" açıklaması yapmıştı. Bu açıklama koalisyon görüşmelerinde krize neden olmuştu.

    1995 Seçimlerinde, milliyetçi-muhafazakar kesim Refah Partisine oy verdi ve iktidar ortağı yaptı. 28 Şubat Postmodern darbesiyle önüne set çekilen Refah Partisi’ne oy versek de iktidar yapılmayacağını gören halkımız alternatif olarak MHP ye % 18 oy verdi ve onu iktidar ortağı yapmıştı.

    E. Semih Yalçın’ın söylediklerinin doğruluk payı çok fazla. Fakat 1999 da Rahşan Ecevit’in 57. Hükümet kurulurken söyledikleri siyasi bir söylem ve polemikten öte bir şey değildi. Çünki;  kendileri 1980 öncesi azgınlaşan sol hareketin arka bahçesiydiler. Selahattin Demirtaş’da, 1983 sonrası azgınlaşan terörün arka bahçesi oldular.

    Siyaset ateşten bir gömlektir giymesini bilmediğinde seni yakar. Siyaset bir aylık, bir yıllık bir yol değil, çok uzun soluklu ince uzun bir yoldur.

    Bu ince uzun yolda arkanda bıraktıklarınız, söyledikleriniz, yaptıklarınız gün gelir gözünüzün önüne serilir.

     Şahıslar içinde aynı şey geçerlidir. Hayatımızda insanlarla olan ilişkilerimizi vurmadan,  kırmadan, dökmeden, yıkmadan yürütmeliyiz. Hiç beklemediğin, ummadığın yerde, yeni bir başlangıç da geçmiş de yaptıklarınıza ve söylediklerinize dönülüp bakılıyor.

    Siyaset sadece seçimlere girip çıkmak, iktidarı eleştirmek, cevap yetiştirmek için yapılmaz. Gün gelir bir gün sana oy verenler, ‘buyur beni yönet’ der ve kendinizi koalisyonun içerisinde buluverirsiniz. Bekara hanım boşamak kolay, muhalefette de konuşmak çok kolay. Haydi şimdi buyurun konuşun!

    Seçimlerde kullandığımız oy çok önemlidir ve çok büyük vebali var.. Önemli olan verdiğimiz oy için  pişman olmamak ve vicdan azabı çekmemektir.

    1983 den bugüne kadar yapılan seçimlerde ülkemin istikrarı ve geleceğimiz için 15 defa oy kullandım. Vermiş olduğum hiçbir oy umdan  pişmanlık duymadım, vicdan azabı yaşamadım. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.