Temennimiz yüzde 60 değil; yüzde yüz!

      Anket işlerinde uzmanlaşmış olan ORC Araştırma Şirketi, Başbakanlık koltuğuna kimin oturacağını tahminen belirlemiş. Yüzde 60 Sayın Ahmet Davutoğlu diyorlar.  Memnuniyet verici bir jest... Temennimiz yüzde yüz diyoruz.  Neden mi?

Sokakta bu mesele konuşuluyor. O diyorlar.  O da kim; göz bebeğimiz sayın Ahmet Davutoğlu...  Sokaktaki insanlar bunu konuşuyor. Fısıltı Gazetesi bunu, resmi yarı resmi kuruluşlar bunu,  gazete manşetleri bunu... Gözler, gönüller, ruhlar bu isim üzerinde duruyorlar. Teşkilat bunu arzu ediyor. Zira daha tanışma fırsatı bulamadım ama insanın gözünün içine baktığı zaman muhatabının yüreğindeki oluşumları sezebilen bir yapıya sahip AK Parti Konya İl Başkanı Sayın Ahmet Sorgun beyefendi işini bilir. Gelin bu meseleyi ona bırakalım da sevindirici haberi ondan alalım.

       ***

      Eğri oturup doğru konuşalım. Ben âcizane kulunuz parti tutmayan fakat vatanı memleketi için dosdoğru çalışan, yanlışları bırakıp doğruları uygulayan, fakiri fukarayı kollayan, daha saymak ile tükenmez birçok işlerin takipçisi olan bir partinin de kulu kölesiyimdir. AK Parti’nin kuruluşundan bu günlere kadar Hükümet oluşumlarında sıradan birinin Bakanlığa getirilmiş olduğunu hatırlamıyorum.  AK Parti ekibinin A’dan Z’ye kadar elemanları bence petekten damlayan bal gibi insanlardır. 

Medarı iftiharımız, Dışişleri Bakanımız, hemşehrimiz, canımız kanımız, siyasetin şaheseri,  Sayın Ahmet Davutoğlu da bu değerlerden birisidir.

Ata yadigârı Başkentlik yapmış, Şehit Şüheda diyarı Konya içinden de bir Başbakan çıkmasını ister gönlümüz.

        ***

        ÖNCE ALLAHIN, sonra yüce makamın izni ile…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum