Taşeronla olmaz bu işler

   

 

Ereğlili öğretmenler maaşlarını gecikmeli aldı

 

Öğretmenlerimiz maaşlarını bir gün geç aldılar. Çok ilginç bir durum bana göre. Neden bir gün geç? Bunun nedeni ne acaba? Çok merak ediyorum. Biliyorum ki Milli Eğitim camiası tek bir bankaya ihale edildi. Maaşlar oradan alınıyor. Bundan dolayı da ödemelerde sıkıntı yaşanmaması gerekirken bu sıkıntının kaynağı Ereğli Milli Eğitim mi? Mal Müdürlüğü mü?

Kaldı ki, Emirgazi ilçesine bağlı öğretmenler maaşlarını Cumartesi’den aldılar. Ereğlili öğretmenler ise Pazartesi maaş almak için gittikleri bankadan eli boş döndüler. Hatta bir kısım öğretmen farkında olmadan ek hesaptan faizine para almış, maaşım diye. Bu ancak bizim ülkemizde yaşanacak bir durum. Öğretmenlerin maaşları belli, içlerinde durumu iyi olanlar, çift maaşı olanlar olsa da gününde almaları hakları, bunun bir daha tekrar etmemesi için inşallah önlemler alınır.

Bu kadar basit işleri de elimize ayağımıza dolaştırıyoruz ya, pes doğrusu!

***

Taşeronla olmaz bu işler

 

Ereğli’de işler tuhaf şekilde yürüyor, ama birileri zamanı gelince bunun hesabını verir. Bu işler böyle yürümez. Hele hele taşeronla hiç olmaz. Bakın öğretmenevi inşaatı ihaleye çıkıyor. Sürekli takip ediyorum. Kim kimle iş kovalıyor. Zamanı gelince kimin nasıl, hangi kanalla işi aldığını yazacağım. Valla bu ülkede yetim hakkına göz dikenlerin sonlarını gördük. Hiç iflah olmadılar. Olmazlar da zaten. Onun için bırakın, herkes hakkı ile girsin ihalelere, alsın yapsın. Bu işten ekmek yiyecek bir sürü insanımız var. Yapılması gereken işler gecikmesin, illa birileri alacak veya birilerine aldırılacak diye.

***

 

Sağlıkla şaka olmaz!

 

Şimdi yazmayayım diyorum, ama olmuyor. Birileri yine Ereğli’nin sağlığı ile oynamaya niyetleniyor. Yapmayın arkadaşlar sağlık alanında Konya’nın en sorunsuz ilçelerinden birisi Ereğli’dir.

Ama “Yok kardeşim, biz Ereğli’nin sağlığı ile oynarız” diyorsanız, Ereğlili gün gelince bunun hesabını sorar sizden. Bazı şeyler imza toplamakla olmaz. Kâğıtlara imza atmakla yüreklere hükmedilmez. İmza toplamak moda oldu Ereğli’de, eskiden haksızlıkların önüne geçilsin diye imza toplanırdı, şimdi durumlar değişti. Bu akılları kim veriyor bilmem, ama sağlık ihmale gelmez. İyi düşünün, atacağınız adımlarda karşınızda kimleri bulacağınızı. Hesaplarınızı da ona göre yapın. Ereğli sağlığı ile ilgili yapılması gerekenler var. Bunu gelin elbirliği ile yapın. Bu Ereğli bizim, başka Ereğli’miz mi var?

***

Yuvaya dikkat

 

Son olarak bir okurum Ereğli Çocuk Yuvası hakkında ciddi şeyler yazmış. Bu kurum Ereğli’ye kazandırıldı. Daha önce de burada bazı sıkıntılar yaşanmıştı. Özellikle yemek konusunda, şimdilerde orada bulunan çocukların bakımının iyi yapılmadığı çocuklarda bit ve pire görüldüğünü iddia ediyor okurum, sağlıksız bir ortam oluştuğunu. Bundan da yuvanın müdürünün sorumlu olduğunu söylüyor. Sorumlu aramak bizim işimiz değil. Yuvadan hemen hepimiz sorumluyuz. Orada kalan çocuklar hepimize emanettir. Bu sabapla gerekli ilginin gösterilip bilgi verilmesini isterim…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.