Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Tahir Akyürek ne dedi?

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ikinci yıl değerlendirme toplantısını Mevlana Kültür Merkezi’nde yaptı. O, her ne kadar “basın toplantısı” dese de daha çok kurmaylar toplantısına benziyordu. Çünkü basından ziyade bürokrat ve partililerle dolu bir salonda, gazetecilere yer bile gösterilmeden ‘herkes kaptığı yere’ mantığıyla başlayan ve Akyürek’in konuşmasından sonra soruya izin verilmeyen bir basın toplantısı!

Toplantının içeriğine yazının sonunda değineceğiz, ama yeri gelmişken, geçen sürede doğal olarak çok ciddi işler yapılmış. Onlarca cadde ya yapılmış ya da yapımına başlanmış. Pek çok alanda ilkler de gerçekleştirilmiş. Bunların hepsi güzel ve takdire şayan icraatlar…

Konuşmanın arkasından izlediğimiz tanıtım filmi de oldukça güzel hazırlanmış. Mekan zaten anlatmaya gerek yok, harika. Kokteyl şeklinde ikram yapılacağı söylenmediği için (Yemekli basın toplantısı denilmişti) aç gelenlerin toplantının sonuna doğru kıvrandıklarını da söz arasına sıkıştırmakta fayda var. Bera Hotel’in güzel kızlarının dolaştırdığı ikramlardan özellikle ‘cara böreği’nden tatmak da ayrıca güzeldi…

Yaşı benim gibi 50’nin üzerinde olanlar, her alanda yaşanan hızlı değişimi sorgulamaya bile fırsat bulamadan soluksuz nefes ve şaşkın gözlerle karşılaya dursun, zaman geçiyor, ömür bitiyor. Ayıplarımız cesaret, günahlarımız sıradan, hırsımız gerekli, mütevaziliğimiz salaklık olarak görülmeye başlanmış…

Hemen hiç kimsenin üzerinde Bahariye, Aksu veya Altınyıldız kumaşından terziye diktirilmiş takım yoktu. Herkes Kigılı, Sarar gibi güncel markalı hazır esbaplar, parlak ıskarpin ve özenle kesilmiş saçlarla endam ediyordu. Sakallı-bıyıklı sayısı o kadar azdı ki benim pos bıyık ve özensiz tıraşım hemen göze batıyordu. Bu yüzden şöyle kenarlarda çaktırmadan temaşa ettim.

Toplantıyı yapan da toplantıya muhatap olanlar da çok iyi bilirler ki ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İşler tıkır tıkır yürüyorsa konuşmaya gerek yoktur. Ancakkk, özellikle son 10 senedir Halkla İlişkiler Bilimi tüm dünyada çok hızlı gelişim göstermiş ve iyi bir halkla ilişkiler oluşturan kişi ve kurumlar diğerlerine göre ışık hızıyla hedefe ulaşmışlardır. Lakin tavuğun misali bağırıp bağırıp bir küçük yumurta ortaya koyarsak gülerler. Önce her şeyi güzel yapacaksın ardından bunu herkese duyuracaksın. Tabi bu manada toplantının Kontv tarafından canlı yayınlanması iyi bir halkla ilişkiler çalışması. Diğer kanallar dururken Kontv’nin seçilmesine ise laf edenleri eleştirdim kokteyl esnasında. Niye? Çünkü bizzat belediye tarafından kurulmuş bir kanalın çok tabi ki böyle organizasyonlarda kullanılması gerekir.

Yerim azaldı, ama mevzum dağıldı gitti. Gelelim, Tahir Akyürek’in konuşmasına. Tahir Akyürek kısaca, “Benim öyle ortalarda fazla görünmediğime, fazlaca yaranlara vakit ayıramadığıma bakmayın. Ben işime verdim kendimi, bakın neler neler yapıyorum. Bunları yapmak öyle masa başında laklakla olmuyor. Gece yarılarına kadar çalışıyorum ve 175 maddelik bir hizmet dökümünü de alın size döküp saçıyorum, okuyun bakalım…” diyor. Bize de “eyvallah baba” demek düşüyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.