Sınırımızda ikinci İsrail kurulsun mu?

     PKK, PKK’nın Suriye’de benzeri olan  PYD ve silahlı örgütü YPG , yıllar önce üzerine yüklenmiş olan görevini bir bir yerine getiriyor.

Öğrencilik yılarımız da, tarih öğretmenlerimiz ve konuya duyarlı olan diğer öğretmenlerimiz: ’’İsrail, Irak’ın kuzeyinde, İran’ın güney batısında, Suriye’nin kuzey doğusunda ve Türkiye’nin güney doğusunda Özerk Kürt bölgeleri oluşturacak. Sonra bu yapıyı Akdeniz’e bağlayacak bir koridor oluşturacak! Oluşturacağı zayıf Kürt devleti üzerinden Büyük İsrail’in temellerini atacaklar. Bu oluşturulan Kürt coğrafyası devamlı kontrolları altında ve zayıf tutulacak. ’’derlerdi.

    İngiltere, ABD, Fransa ve bu ülkelerin içine sızmış olan Yahudi’ler, Bölgemizde 100 yıldır faaliyet halindeler.

    Plan, Faaliyet ve operasyonlarının üç nedeni vardı. Birincisi, Müslümanlar arasına fitne sokmak,  Din birliğini zayıflatmak, dinden  uzaklaştırmak, Müslümanlar arasında kardeşlik bağını koparmak.

    İkinci neden: Bölgenin yer üstü ve yeraltı zenginliklerine her zaman hakim olmak.

    Üçüncü neden: Bölgede bir Yahudi devleti kurdurmak, yaşatmak ve sonunda büyük İsrail devletini oluşturmak.

    Birinci ve ikinci planlarını uygulamada yüz yıldır başarılılar. Üçüncü planlarını aşama aşama hayata geçirdiler.

    İlk aşama; Theodor Herzl, Filistin'de bir devlet kurmak için Sultan II. Abdülhamid'e başvurduğunda, "Türk imparatorluk toprakları bana değil, Türk milletine aittir. Bu imparatorluğun hiçbir parçasını hiçbir kimseye veremem. Bu topraklar kanla alındı ancak kanla verilir.  Yahudiler, şimdilik milyarlarını biriktirsinler. Kim bilir, bir gün bu imparatorluk paylaşılırsa, onlar da istediklerini, belki de bir şey ödemeden elde edebilirler. Fakat ancak kadavramız paylaşılır, canlı vücuttan parça koparılmasına müsaade etmem." sözlerini işitti.

    Birinci Dünya savaşı nın uzun sürmesi, 1929 Avrupa krizi, yeni kurulan krallıkların kurulum süreci, İsrail’in kuruluşunu 1948 lere erteletti. Böylece birinci aşama sonunda 1948 yılnda İsrail kuruldu.

    İkinci aşama; İsrail’in kuruluşundan 1980 e kadar yaşanan süreçtir. İsrail bu süreçte bölgede yerini korudu, sağlamlaştırdı, işgal ettiği toprakları her yıl genişletti.

    Üçüncü aşama 1980 yılında başladı. Hem İsrail’in güvenliğini pekiştirmek hemde büyük İsrail i oluşturmanın yolunu açmak oldu.

    Hedef ülkeler; Irak, İran, Suriye ve Türkiye olmuştur. Türkiye içinde PKK’yı kurdurdular. İran ile Irak’ı 8 yıl savaştırdılar. Ardından Koalisyon gücü ile Irak’a girdiler, Saddam’ı ambargoya mahkum ettiler. 2003 yılında, ABD, İngiltere, Fransa Saddam’ı devirmek, yok etmek için Irak’ı işgal ettiler. Bu işgal 8 yıl sürdü.

    1980-2011 yılları arasında yapılan Irak operasyonları sürecinde:’Saddam Hüseyin diktatör!, Irak’ı bu diktatörden kurtaracağız!, Irak’ı özgürleştireceğiz! ve demokrasi getireceğiz. ’propagandası yaptılar. Bu propaganda ve yalanlarla, Irak halkı, bölge halkı ve dünya da algı oluşturdular. Irak halkını, bölge halkını ve yöneticileri  kandırdılar.

Otuz yıl süren Irak operasyonu sonucunda  başarılı oldular. Irak’ın kuzeyinde özerk kürt devleti kurdurdular. İsrail, Irak konusunda amacına ulaştı.

2011 yılında başlayan Arap Baharı’nı hazana, bölge halkının aleyhine, kendi leyhlerine dönüştürüp Suriye planını başlattılar.

2014 Haziran’ında, büyük bir terör örgütü olan Deaş=İşid, gökten zembille indirildi. Orta büyüklükte bir devlet ordusunun asker, tank, tüfek, top, mermi sayısına sahip bu örgütü Batılılar ve İsrail kurdurdu ve yönetiyorlar.

    Bölge ülkelerinin  siyasetcisi, yazarı, araştırmacısı, savunma uzmanları, stratejistler aylarca bu yapının ne olduğunu çözemedi, sonucu tahmin edemedi. Irak’ın ortasına hakim oldu Irak’ı üçe böldü. Suriye’nin ortasına hakim oldu Suriye’yi üçe böldü.

    Batılıların ve İsrail’in kurdurduğu bu terör örgütü, son üç aydır Suriye’nin kuzeyinde ki yerleşim yerlerini bombalıyor. Bu yerleşim yerlerinden kaçan halkın boşalttığı toprakları PYD, YPG ve Kürt askerlere teslim ediyor ve Kürt kökenli insanlar yerleştiriliyor.

    Sınır boyu oluşturulan bu  koridor Akdeniz’e doğru uzayıp gidiyor. Bu görüntüyü oluşturanlar ve yaptıranlar bu bölgenin insanlarını görmez, bilmez, anlamaz mı zannediyor. Aklı ermeyen çocuklar dahi ne yapıldığını, ne yapılmak istendiğini görüyor ve biliyorlar.

       II.Abdulhamit Osmanlı Devletinin yıkılmasını yaklaşık 30 sene geciktirebilmiş bir öngörüşlü liderdi. Abdest almadan hiç bir Devlet işini yapmazdı, ayrıca müslümanın müslümanla çarpışmasını asla tasvip etmedi. Ama bunu yapan kandırılmış 31 Martçı Türkler sonradan yaptıkları hatalarının farkına vardılar ama nafile...

   

    Dördüncü aşamanın ayak sesleri geliyor!!! .  Görünen köy kılavuz istemez

    Batılılar 1980 den beri bu planı sergiliyor. ‘Hükümet Türkiye’yi savaşa sürüklüyor!’ deniliyor. Hükümet, Türkiye’yi belirsizliğe, çatışmaya, savaşa sürüklüyor olsaydı bunu 2011 den sonra, Deaş ortaya çıktığında yapardı. Sınırımız da bir oluşuma, yeni bir devlete asla izin verilmez.

      Kurt bulanık günü sever.  Görünen köy kılavuz istemez.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.