Seydişehir seninle gurur duyuyor

Bu hafta sizlere ömrü başarılarla dolu bir insanı, bir spor adamını anlatacağım. Aslında kişiler hakkında yazmayı pek beceremem ama… Bu adam hakkında bir şeyler yazmaya kendimi mecbur hissettim…

Birçok başarıya imza atmış ama elde ettiği bu başarılardan dolayı asla kibirlenmemiş… Mütevazı kişiliğinden ötürü sokakta  “Bu adam mı bu kadar başarının sahibi” dedirtecek kadar tevazu sahibi bir adam…

Hepimiz şahit oluyoruz, çıkardığı ses “tın” kadar küçük olduğu halde bağırtıları ile yedi düvele duyuranlara…

 

Bu kardeşin ise tam tersi, yaptığı iş büyük çıkardığı ses küçücük… Seydişehir’de çok tanımayan insan var belki de… Spora Seydişehir’de başlamış ve Seydişehir’de devam eden bir spor adamı, bir ağabey..

Hani bir zamanlar Seydişehir’e gelen devşirme güreşçiler vardı ya, onlar Seydişehir’in adını tüm Türkiye’ye duyurmuştu da torbalar dolunca “zzzt Erenköy” misali terk etmişlerdi şehrimizi… Bu bahsettiğim kişi ise yüzlerce başarıya imza atmaya devam ediyor, adeta bir Seydişehir sevdalısı.

Daha dün kurulan Seydişehir Belediyespor Kulübü adı altında judo takımı Seydişehir’de öyle bir organizasyona imza attı ki başka ilçelerde olsaydı kırk gün kırk gece davul zurnayla kutlanırdı.

 

Bu organizasyonda yirmi yedi ilden otuz altı takım, dört yüz sporcu, yüz hakem ve spor adamı Seydişehir’de buluştu.

Böyle büyük bir organizenin getirdiği moralle müsabakalara katılan Seydişehir Belediyesi Judo Takımı, Türkiye’de birçok büyük il takımını geride bırakarak  (İstanbul Büyükşehir, İzmir Büyükşehir gibi büyükşehirlerin takımları) Türkiye Birinci judo Ligi’nde üçüncü oldu.

Tabiî ki bu organizasyonun Seydişehir’de yapılmasının ve judo takımının üçüncü olmasının mimarı sayın hocamız.

Tüm bu başarılar onun gayretleri, özverili, disiplinli çalışmalarının sonucu şehrimizde yapılıyor.

 

1957 yılı doğumlu…

1972 yılında atletizmle spora başlamış ve birçok yarışmada başarılı olarak 1973 yılında judoya başlamaya karar vermiş.    1982 yılına kadar örgenci olarak spor yaptıktan sonra 1982 yılında judo hakemi olmuş.

1984 yılında judo antrenörü olmuş.

Bunun yanında kurumsal olarak  1994 yılında  Seydişehir spor Kulübü nü kurmuş 

 

1994 yılında judo milli takım antrenörlüğüne seçilmiş.

2005 yılında ümit bayanlar baş antrenörü olmuş

2007 yılında ümit bayanlar ve genç bayanlar milli takım antrenörlüğüne… 

2006 yılında  Seydişehir Belediyespor Kulübü’nü kurmuş;   siyah kemer 4. dan  judo milli  hakemi,  milli takım antrenörü.

Şu an itibari ile Seydişehirspor Kulübü ve Seydişehir Belediyespor Kulübü antrenörlüğüne aktif olarak devam etmekte.

Sportif alanda uluslararası müsabakalar da birçok başarı kazanmış. Avrupa üçüncülüğü,  Balkan şampiyonluğu ve Türkiye’de yapılan müsabakalarda yüzlerce kupa ve madalya.

 

Şimdiye kadar Seydişehir’den 100’e yakın milli sporcu yetiştirmiş, bunlardan 50 kadarı spor akademilerden mezun olarak Türkiye’nin birçok yerinde çalıştırıcı, beden eğitimi öğretmeni olarak spor yapmakta.

On yıldır judo liglerinde spordaki tüm entrikalara karşı pes etmeyerek Türkiye genelinde ümit takımlarda ve büyüklerde şehrimize birçok kupa ve madalya getirmiş bir spor adamından nasıl gurur duyulmaz ki!

 Seydişehir  seninle  gurur duyuyor… Duymalı da… Değerli insan  Hüsameddin  Çelik.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum