Pensilvanya MHP'ye çok kızmış

Bizdeki muhalefet partileri evlere şenlik, bunlar bu halleriyle mi ülkeyi yönetecekler? Meclis başkanını bile seçemediler duvara tosladılar. Malum mahalle insanları gibi birbirine girdiler.

Malum mahalle insanlar, birbirleriyle kavga ettikleri zaman, birbirlerinin tüm kirli çamaşırlarını ortaya dökerlermiş. Bunlarda birbirlerine hakaretler, suçlamalar, siyasetçiye yakışmayan hareketler havada uçuşuyor.

Bir yıl önce bir araya gelmelerine vesile olan çatı adayları bile yerlerde sürünüyor, sözünü iki tarafa da dinletemiyor. Allah korusun bu millet şaşsa düşse, bu aday cumhurbaşkanı olsaydı, ülkemizin hali ne olurdu?  bunu  düşünmek bile istemiyorum.

Gerçi Kılıçdaroğlu’nun itirafı çok güzeldi “oda ne? Ortada Çatı mı kaldı?”  bu söz hem güzel hem de gerçekçiydi.

….

Bir başka anlamadığım konu; AK parti adayı İsmet Yılmaz’ın Meclis Başkanı seçilmesinden rahatsız olanların MHP yi eleştirmeleri,

MHP yi eleştiren gafiller sorarım,  

İhsanoğlu daha bir yıl önce MHP ile birlikte sizin adayınız değimiydi?. Siz niye bir yıl önceki adayınıza oy vermediniz? Niye eleştirdiğiniz ve güvenmediğinizi söylediğiniz Cumhurbaşkanının oyununa geldiniz? Demek ki siyaset öyle sırça köşklerde öğrenilmiyormuş!

CHP”ye söylemek istediğim ise; Ülke yönetmek çocuk oyuncağı değil siz hamlamışınız önce gidin hamlığınızı giderin. Sonra milliyetçi olmak seçim otobüsünden bozkurt selamı vermekle hiç olmuyor, yaşamakla olur.

MHP adayına oy vermek biraz sıkardı değil mi?. Yıllar önce cahil dediğin kendi seçmenin  ‘yeter artık, neden MHP’nin adayını mı destekleyeceğiz’ der diye korktun değil mi?

….

Bu arada olan Deniz Baykal’a oldu.

Yılların deneyimli siyasetçisi 4. turda muhalefetin beraber hareket edeceği masalına inandı,

Deniz Baykal tecrübeliydi, ancak gözüne tavukkarası mı inmişti,  MHP nin HDP ile bir araya gelmesinin MHP nin bitmesi olduğu gerçeğini düşüneme dimi?. Yoksa Cumhurbaşkanının oyununa mı geldi?

…..

Meclis Başkanı seçiminden sonra malum şahsın televizyonlarında konuşanlar ve gazetelerindeki yazanlar,   MHP ye çok kızmışlar.

Onun için buradan tüm MHP li milletvekillerini uyarıyorum “çok dikkatli olun çünkü Pensilvanya destekli kaset operasyonları bundan sonra sizin üzerinizden olacak”.

Bu insanlar Montaj kasetleri ve kes yapıştır dinlemeleri çok iyi becerirler. Yoksa siz hala MHP’li vekillere yönelik daha önce yapılan kaset kumpasları doğrumu zannediyorsunuz?.

Eğer bunların doğruluğuna inanıyorsanız tek kelimeyle çok safsınız derim. 

…..

7 Haziran seçimlerinin ardından etrafa nefret tohumları ekenler,

13 yılda sarılan zembereğin boşaldığını zannedenler, 

‘Hepiniz yargılanacaksınız, yok mu ülkesini seven bir savcı’  yaygarası yaparak Cumhurbaşkanını Darağacına gönderenler,

Meclis başkanlığı seçim sonuçlarıyla birlikte ayakları yere basmaya başladı. Şapka çıktı, cicim ayı geçti, kel göründü..

  

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum