Oyum Cumhurun Başkanına

“Muhtar bile olamaz” demişlerdi… 12 yıllık Başbakanlığından sonra şimdide Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanlığına aday.

Hem de seçilme olasılığı bugünden yüzde yüz olan bir aday…

Bende ona oy verecek ekseriyetin içindeyim. Hem de gözümü kırpmadan.

Her meselenin krize dönüştürüldüğü vesayetler ülkesi ülkemde hataların kaçınılmaz olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, 12 yıllık iktidarı döneminde yapılan hataların yanında çok güzel şeylerin gerçekleşmesi benim oy vermeme yetiyor…

Yaşım kırk küsur o kadar çok cumhurbaşkanı gördüm ki büyük çoğunluğu benim okuduğum bildiğim lider vasfı ile hiç bir zaman uyuşmadılar. 

Tabi ki onların hepsi benim ülkemin cumhurbaşkanı idi ama hiçbirini ben seçmemiştim, benim seçmeme izin vermemişlerdi. Şimdi ise ülkemin cumhurbaşkanını bir vatandaş olarak ben seçeceğim.

Tabii bunu yaparken de kendi düşünce dünyama en uygun hangisi varsa onu seçeceğim.

 Bizler şimdiye kadar Çankaya köşkünde Darbe dönemlerinde cuntalarla işbirliği yapan asker Cumhurbaşkanları gördük. Muhtıracıların yanında yer alan Çankaya'yı Batı Çalışma Grubu gibi kullanan Cumhurbaşkanları gördük. Adı Cumhurbaşkanı olup ta, kendisine rejimin hamiliği görevi verilen, eski Türkiye'nin vesayet sisteminin bekçilerini gördük.

 Adı cumhurbaşkanı olup ta benim inanç değerlerime kanun tüzük diye sürekli hakaret edip mağdur eden benden görünüp, bir projenin sonucu oraya gelen vesayetçi liderler gördük.

 Bunun için diyorum ki 10 Ağustosta yapılacak seçimlerde oyum Recep Tayyip Erdoğan’a.

Çünkü; AK Parti iktidarlarında, darbe ürünü olan 12 Eylül Anayasasında yapılan değişikliklerle; hukukun üstünlüğü esas alınarak, demokrasi güçlendirildi ve askeri vesayet kaldırılarak sivilleşme sağlanması benim için en büyük referans. 

 Ekonomik açıdan belki küçük esnaf bitiyor ama ülkemin İMF’ye borcunuzu kapatıp “Güle güle” demesi, İMF’ye 5 milyar Dolar borç veren bir devlet olması benim bir referans.

 Uluslararası arenada kurulduğu günden buyana Ortadoğu da Müslümanlara kan kusturan Çakal İsrail’e meydan okuyabiliyorsa, Dünyadaki mazlumların umudu, Müslümanların çaresi konumuna erişmişseniz   bu benim için bir referans.

Dünya ekonomileri sürekli gerilerken sizin ekonominiz devamlı büyüyor.

Kanal İstanbul gibi, en büyük hava alanı gibi, Boğaz’a 3. Köprü gibi dünyayı hayrete düşüren projeleri birkaç sene içinde hayata geçireceğinizi ilan ediyorsanız   bu benim için  bir referans.

Yüzde  doksan dokuzu   Müslüman  olan bir ülkede  bizim  çocuklarımız  baş örtülü  oldukları için  okulla  bile alınmayan bir dönemden Kamuda başörtüsüne özgürlük sağlanması ,Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü sağlanması,  kişilerin bireysel ibadetlerinin ve inanç gereklerinin engellenmesine yaptırım getirilmesi  benim  için bir referans.

Daha çok şey sayabilirim…  Bunun yanında yapılan hatalar var mı evet var… Doğrular hatalardan fazla ise bize de desteklemek düşer.

 Yazımızı  yine  recep  Tayyip Erdoğan’ın   Cumhurbaşkanlığı açıklandığında  yaptığı dua ile   bitirelim. “Zaferin sahibi sadece ve sadece Allah’tır. Bu davanın bayraktarlığını, sancaktarlığını, hizmetkârlığını yapmış Ahirete intikal etmiş her bir arkadaşımıza Allah rahmet eylesin. Bizi kibirden muhafaza eyle ya Rab, hasetten, adaletsizlikten, zulümden feri eyle. Ailemizi, yol arkadaşlarımızı tuzaklardan koru Allah’ım. Arkamızda gemileri yakarak yola çıktık. Bu milleti bir kez daha zaferle müjdele ya Rabbim. Amin, amin, amin.”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum