Önce terörün inini; sonra hainini…

Yıllardan beri bu ülkenin bekası için bu toprakların geleceği için ne zaman bir adım atıldıysa malum çevrelerce gerek medya,  gerek toplumsal hareketlerle milletimiz üzerinden oluşturulan algı operasyonunda kullanılan kişi, kurum ve örgütlerde her zaman değişik olmuş.

 Tarihte Osmanlıyı "Kahrolsun saltanat, kahrolsun irtica, yaşasın şeriat-ı ğarrâ!" sloganları ile yıkmaya çalışan zihniyet ile bugün sözde HDP, arka planda PKK terörüne psikolojik destek ve cesaret verenlerin zihniyet aynı zihniyettir.  İkisi de hain ikisi de ihanet içindedirler... 

Seçimlerden önce oluşturulan ve sözde HDP ‘ye barajı aştırma projesi içinde yer alan; Paralelciler, Doğan Grubu, PKK ve DHKP-C bloğu, bugün ise yaşanan terör olayları karşısında takındıkları tavır ile sinsi bir ihanet operasyonu yaptıklarını görmekteyiz.

Şöyle bir hafızamızı yoklayacak olursak, 31 Mart olaylarının ardından başlayan İttihatçı harekette,   Sultan Vahdettin’i, askerleri ayaklandırmakla suçlayanlar ile bugün teröre karşı yapılan mücadelede; “Türk uçaklarının masum köylüleri bombaladı”   suçlaması aynı zihniyetin ürünüdür.

Bu gün terör olayları nedeni ile Türkiye büyük bir tehditle karşı karşıya;  Türkiye iç politikasını kendi isteklerine göre dizayn etmeye çalışanlar, hükümet karşıtlığı ile kamufle ettikleri yıkıcı planlar ile bu ülkeyi iç savaşa doğru sürüklemek ve etnik ve mezhep kimliği ile ülkeyi biçimlendirmeye çalışmaktadırlar.

Malum medya ve ekibi ülkemizde mezhepçilik, ırkçılık dâhil etnik milliyetçiliği tahrik etme, onun üzerinden hesaplaşma içine girme, bu yolda giderken terörü masumlaştıracak kadar aymazlık içindeler.

Bu grup,  dün gezi olayları sırasında DHKP-C’yi masum ve demokratik  gruplar olarak göstermeye   çalışırken bu gün ise sözde  “HDP’yi savunduğunu” söyleyerek aslında sinsi bir şekilde PKK'yı ve YPG'yi savunduklarını  biz  çok iyi biliyoruz.

 Ama Türkiye'nin son manevrası bunların oyununu bozduğunu da görmekteyiz.

Ülkemiz insanının son operasyonlardan beklentisi büyüktür. Bu operasyonlarla, ilk önce terör örgütün inleri yok edilmeli, daha sonra da ülke içindeki hainlerine gerekli dersi vermelidir.      

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.