NEÜ Meram Tıp Fakültesi'nde geleceğin tıp akademisyenleri yetişiyor

NEÜ Meram Tıp Fakültesi'nde geleceğin tıp akademisyenleri yetişiyor

Türkiye'nin en köklü Tıp Fakültelerinden Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, ülke adına bir yeniliğe öncü olarak öğrencilerini akademiye hazırlama programı başlattı. Programın yüzde 80'ini tamamlayan 95 öğrenci bugün sertifikalarını aldı

Konya'da kurulu Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Doğan’ın öncülüğünde, ülke adına bir yeniliğe öncü olarak öğrencilerini akademiye hazırlama programı başlattı. Programın yüzde 80'ini tamamlayan 95 öğrenci bugün düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Program Danışman Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pembe Oltulu, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Gençler geleceğin mimarları. Ülkemizin geleceği. Geleceğin Tıp Akademisi ve bilimsel gelişmeleri bugünün gençlerinin omuzlarında yükselecek. Ülkemizin en köklü Tıp Fakültelerinden olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi olarak ülkemiz adına bir yeniliğe öncü oluyor ve Tıp Fakültesi öğrencilerimizi akademiye hazırlama programlarını başlatıyoruz.

Hocalarımızın deneyim ve bilgisi ile genç asistan hekimlerin ve tıp öğrencilerinin aktif, dinamik çalışma azmini harmanlayarak geleceğe damga vuracak güncel, yenilikçi çalışmaları ortaya koymak ve sonuçlandırarak insanlığa fayda sunmak, hastaların ızdıraplarına çare olabilmeye çalışmak hedefimizdir.

Dünyada bu alanda ses getirmek, geleceğin Tıp Akademisine Meram Tıp imzasını atmak inancıyla çalışıyoruz. Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Doğan’ın öncülüğünde, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünün büyük destekleri ile öğrencilerimizin azim ve inancının katlanarak büyüdüğünü görmek mutluluk verici. Fakülte bünyesindeki tüm hocalarımızın desteği bu yoldaki en önemli yardımcımız.

Bu amaçla yılda iki kere ve bundan sonraki yıllarda devamlı olarak düzenlemeyi planladığımız akademiye hazırlıktaki önemli 10 yada daha fazla hususun ele alındığı Akademik gelişim programımızın ilkini 1. sınıftan 6. sınıfa kadar Tıp Fakültesi öğrencilerimiz için hazırladık. Programda 10 kıymetli hocamız önemli konuları ele aldılar ve bu konudaki tecrübelerini gençlere aktardılar.

Yüz yüze planladığımız eğitim seminerlerimizde Covid pandemisi nedeniyle katılımı 120 kişi ile sınırlandırdık. Kayıtlar açılır açılmaz tüm kontenjanın yarım saat içerisinde dolması ümidimizi daha da artırdı. Gençlerin istek ve dinamizmine ilk günden şahit olmamızı sağladı. Programın başından beri öğrencilerimiz içerik program dizaynı ve poster sunumlarında birebir görev aldılar Öğrenci temsilcimiz Hale Özgümüş program öğrenci temsilcisi olarak aktif çalışırken Mehmet Ali Demirci duyuru, poster dizayn ve tasarlamalarda görev aldı. Bu program sayesinde öğrencilerimiz akademiye hazırlanırken aynı zamanda sosyal hayata da hazırlamaktadır.

Programın yüzde 80’ini tamamlayan 95 öğrenci bugün sertifikalarını kendilerine bu eğitimleri veren hocalarının ellerinden aldı. Programa Dekan Prof. Dr. Metin Doğan (telekonferans ile), Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan, Dekan Yardımcısı Prof. Dr Serhat Tokgöz, hocalar ve öğrenciler katıldı.

Tören, Öğrenci Temsilcisi Hale Özgümüş, Program Danışman Öğretim Üyesi Doç. Dr Pembe Oltulu, Dekanımız Prof. Dr. Metin Doğan (telekonferans ile) ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Oğuz Doğanın konuşmaları ardından eğitici hoca ve katkı veren öğrencilere teşekkür sertifikası, katılan öğrencilere ise katılım belgesi takdiminin ile sona erdi.

Programın sonunda sertifika alan öğrencilerin dahil olduğu aktif çalışma grupları oluşturularak, yapılacak bilimsel çalışmalarla programın devamının sağlanması düşünülmektedir.

1.jpg

2.jpg

6.jpg

3.jpg

4.jpg5.jpg

8.jpg7.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler