Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

MİLLİ TAKIMIMI DEĞİŞTİRİYORUM

Konyaspor Konya’nın milli takımıydı. Halen de öyle. Eğer futbol konuşuluyorsa Konya’da, Konyaspor’dan başkası konuşulmamalıdır. Yıllardır bunun mücadelesi veriliyor. Yöneticiler, taraftarlar ve basın. Özellikle ben.

Bu yüzden İstanbul kulüplerinin delegesi olan Konyaspor yöneticilerine kızdım. Aleyhlerine yazı yazdım. Konya’da dernek açanlarla uğraştım. Konyaspor’a zarar verdiklerini bas bas bağırdım. Stadyumu olmayan Beşiktaş, Konya’ya sürekli gelip stadımızı siyah beyaz renkleriyle özdeşleştirmesin diye “Beşiktaş’a hayır” kampanyası yaptım. Fenerbahçeliler Derneği’nin hukuksuz işlerine dur diyen belediyenin yanında durdum.

Tabi ki sadece mikro milliyetçi değiliz. A Milli Futbol Takımımız Konya’ya geldiğinde rakibi Hollanda’yı karşılayan Fenerbahçeliler’i ağır eleştirdiğim için şu an 100 bin TL’lik tazminat davasıyla yargılanıyorum.

Neden? Türkiye’de yaşıyorsak milli olalım, Konya’da yaşıyorsak yine Konya’nın milliyetçisi olalım ki birlik beraberliğe futbolun katkısı en üst düzeyde olsun. Millet milli olurken futbolcular millilikten uzak, para meraklısı olunca insanın zoruna gidiyor tabi. Bu kadar mücadele boşuna mı veriliyor diye sormadan edemiyorum. Şahsım adına da zoruma gidiyor yani.

Tarih Profesörü Ahmet  Şimşirgil, “bu futbolcular biraz milli ruhla oynasa böyle rezil olmazlardı. Bunlara tarih okutmak, disiplin öğretmek gerekir” diyor. Fatih Terim utanmadan sıkılmadan TRT’de konuştu bu hoca diye devletin kanalına konuşmuyor. Soru bile almıyor.

Milletin eleştirileri ve biraz da, kusura bakmayın ama küfürleriyle kendisine gelen futbolcu ve bir maç aldığı için havasından yanına varılmayan teknik direktörlere bu ülkenin ihtiyacı yok. Eski başarılarınızı da alın gidin. Yılda 10 milyon kazanırken 650 bin TL prim için neredeyse maç öncesi isyan çıkaran oyuncu ve kaptanlar da özür dilesin bu ülkeden. Aldığınız o son maçtan sonra posta koyduğunuz millet sizinle gurur falan duymuyor.

Hem para istiyor hem de gol attıktan sonra göğsündeki bayrağı öperek artistlik yapıyor. Türk halkı bayrağını para için sevmiyor. Bu saatten sonra bu teknik direktör ve ahlak yoksunu oyuncular değişmediği sürece benim milli takımım sadece Türk Bayrağı’ndan dolayı kalbimde olacak. Oynadıkları futbol, aldıkları sonuç falan umurumda değil artık. Benim bu süreçte milli takımım artık Konyaspor olacak.

İnşallah Avrupa’da sizden daha iyi temsil edecek ülkemizi. 

Önceki ve Sonraki Yazılar